رئیس شبکه بهداشت شهرستان دلفان گفت: مصرف قرص برنج به طور متوسط ماهیانه یک نفر را در شهرستان دلفان به کام مرگ می کشاند.

کد خبر: ۱۷۴۸
تاریخ انتشار: شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۶

به گزارش پایگاه خبری دلفان امروز؛ قرص فسفید آلومینیوم معروف به قرص برنج که به عنوان سم ضد آفات در محصولاتی مانند برنج و حبوبات استفاده می شود در چند سال اخیر به عنوان یکی از مرگبارترین مواد برای خودکشی بوده است.

به گفته رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان در سال گذشته 11 نفر در شهرستان دلفان بر اثر استفاده از این سم خطرناک جان خودر از دست دادند.

این آمار یعنی اینکه در دلفان به طور متوسط تقریباً هر ماه یک نفر با استفاده از این داروی مرگ آور جان خود را از دست می دهد.

نکته جالب اینکه همزمان با تهیه این گزارش دو نفر دیگر از اهالی شهرستان دلفان نیز بر اثر استفاده از این قرص جان خود را از دست دادند و تعداد قربانیان این ماده مرگبار به 13 نفر افزایش یافت.

تهیه کردن این قرص بسیار بی دردسر است و با قیمت 200 تومان می توان آنرا به سادگی از مغازه های عطاری یا حبوبات فروشان تهیه کرد.

متاسفانه قانون مشخصی برای جمع اوری و یا منع فروش این ماده خطرناک وجود ندارد و همین نبود قانون مشخص سبب شده است تا فروشندگان آنرا بدون هیچ مزاحمتی از سوی دستگاه های نظارتی در اختیار عموم مردم قرار دهند.

البته در برخی از نقاط کشورمان فروش این قرص توسط اداره جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده است و از فروش آن به شدت جلوگیری می کنند.

افزایش آمار خودکشی با این سم مرگبار در شهرستان دلفان می طلبد تا یک تصمیم جدی از سوی مسئولان این  شهرستان در خصوص ممانعت از فروش آن اتخاذ گردد و در غیر اینصورت باید همچنان به صورت صعودی شاهد افزایش آمار خودکشی با این سم مهلک باشیم.

منبع خبر: سفیر افلاک
نویسنده : ایوب دارابی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: