حجت الاسلام هاشمی نژاد:

امام جمعه شهرستان دلفان با بیان اینکه نباید سوگواره مور و مویه تعطیل می شد گفت: با آنکه شهرستان دلفان به عنوان مرکز اصلی مور و مویه است اما در سال جاری شاهد بودیم در برخی شهرستان ها این سوگواره برگزار شد.

کد خبر: ۳۴۶۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۰

به گزارش  دلفان امروز، حجت الاسلام سیدجعفر هاشمی نژاد روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دلفان گفت: در آیین گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) تنها پنج نفر از مسوولان شهرستان دلفان حضور داشتند که این موضوع قابل قبول نیست چون امام (ره) حق زیادی بر گردن همه ما دارند.


وی افزود: این در حالی است که مردم با شور فراوان در این آیین شرکت کردند و 600 نفر از مردم شهرستان نیز با مشکلات فراوان به مرقد مطهر امام راحل اعزام شدند تا در آیین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی شرکت کنند.

وی همچنین با انتقاد از برگزار نشدن سوگواره مور و مویه در سالگر ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) دراین شهرستان بیان داشت : هرساله در سالگرد رحلت امام (ره) در شهرستان دلفان این سوگواره برگزار می شد که مورد استقبال مردم این شهرستان و غرب کشور قرار می گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال جاری دراین زمینه کوتاهی شد و این سوگواره مهم برگزار نشد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد با بیان اینکه نباید این سوگواره تعطیل می شد گفت : با آنکه شهرستان دلفان به عنوان مرکز اصلی مور و مویه است اما در سال جاری شاهد بودیم در برخی شهرستان ها این سوگواره برگزار شد.

ایسنا

*در حال حاضر دبیرخانه اصلی مویه در اداره ارشاد استان لرستان و به نام شهرستان دلفان تشکیل شده است.

تصاویری از برگزاری مراسم مور و مویه در سال گذشته

*مور یا مویه اشعاری محلی به زبان لکی است که در آنها قافیه کاملاً رعایت شده و با مفهوم بسیار زیبا و کلماتی که حکایت از پختگی این اشعار دارد بیان می شوند.

 

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: