مادری در انتظار راه رفتن کودکش...

محمد متین پرویزی کودک ۳ ساله نورآبادی بر اثر تزریق واکسن در دو ماهگی فلج شد و اکنون خانواده‌اش برای هزینه‌های درمان او با مشکلات مالی فراوانی مواجه شده‌اند.

کد خبر: ۵۹۴۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۳

به گزارش دلفان امروز، مدتی پیش با خبر شدیم که در یکی از روستاهای شهرستان دلفان (چراغ) کودکی بر اثر تزریق واکسن دو ماهگی دچار تشنج و اسپاسم عضلانی شده است، اتفاقی که به خودی خود قلب هر انسانی را متاثر می کند. اما این تمام ماجرا نیست….

DSC00327

پس از پیگیری های مکرر ملاقاتی را با خانواده ی این پسر بچه ترتیب دادیم.

طبق گفته ی پدر محمد متین بعد از تزریق واکسن، کودکش دچار تشنج های مکرر شده است.

پس از گذشت ۳ سال از این اتفاق دردناک خانواده پرویزی علاوه بر رنج مریض داری درد های دیگری هم دارند دردهایی که قلب هر انسان آگاه و نوع دوستی را به لرزه در درمی آورد.

حالا دیگر پدر محمد متین از ادامه درمان فرزندش عاجز مانده است به گونه ای که کوچکترین کورسوی امیدی را برای بهبود فرزندش نمی یابد.

در ماه های اول و پس از مراجعه به پزشکان مختلف در شهرهای دور و نزدیک بارقه ی امید در دل خانواده ی پرویزی شکل می گیرد.DSC00320

اما پس از ادامه طول درمان و بالا رفتن هزینه های پزشکی، دیگر بنیه ی مالی پدر جوابگوی هزینه های سرسام آور درمان محمد متین نمی شود به طوری که زیر دین دوست و آشنا می رود و حتی طلاهای همسرش، منزل و اسباب و اثاثیه منزل را نیز برای درمان محمد متین به فروش می رساند.

هزینه های رفت و آمد و آزمایش های مخصوص پزشکی که برخی از آنها به خارج از کشور انتقال می یابند و هیچ ارگان و بیمه ایی حاضر به تقبل هزینه ی آنها نیست از یک سو و حال محمدمتین که روز به روز رو به وخیم ترشدن می شود از سوی دیگر، اوضاع را برای خانواده ی پرویزی بد و بدتر کرده است به طوری که پسر بزرگ خانواده ۵ نفره پرویزی برای کمک خرجی پدر کارگرش ترک تحصیل کرده و برای کارگری به تهران رفته است.

پدر محمد متین می گوید: تا این زمان بیش از هفتاد میلیون تومان هزینه کرده است که فاکتور تمامی آنها را نیز دارد. اما هیچ ارگانی تا کنون حاضر به پرداخت هزینه های درمانی این کودک معصوم نشده است و فقط بهزیستی محمد متین را تحت پوشش خود قرار داده که ماهانه ۵۳۰۰۰تومان به حساب او واریز می کند که این مبلغ حتی گوشه ایی از هزینه های سرسام آور درمانی اورا نیز در بر نمی گیرد.

پدر محمد متین در جواب خبرنگار ما که از او پرسید چرا از اداره ی بهداشت روستا مشکل بوجود آمده را پیگیری نکرده اید گفت: ما از ارتباط تزریق و بیماری محمد متین مطمئن نبودیم چون این واکسن به کودکان دیگر نیز تزریق شده بود و مشکلی بوجود نیامده بود.

حالا دیگر تمام این اما و اگرها هیچ باری از روی شانه های این خانواده ی رنجدیده کم نخواهد کرد چرا که پدرش می گوید چند روز پیش حتی توانایی دریافت نسخه ۱۷۲۰۰۰ تومانی فرزندش را هم نداشته است، نسخه ای که داروهای آن برای محمدمتین ضروری است و از تشنج هر روزه او جلوگیری می کند.DSC00317

در طول تمام مدتی که پای درد دلهای خانواده ی صبور و فداکار پرویزی نشستیم مادر محمد متین فقط اشک می ریخت و برای کودک معصومش دعا می خواند و می گفت: محمد متین تاکنون نصف عمرش را در بیمارستان بستری بوده که هزینه‌های درمانش را به سختی تهیه‌ کرده‌ایم و پسر دیگرم هم که باید به تحصیل ادامه میداد اکنون مشغول کارگری در تهران است که نمیدانم چه آینده ای در انتظار اوست.

DSC00323
مادر محمد متین می گوید: در ماه های اول که به پزشک مراجعه کردیم به ما گفتند که نمونه آزمایش های محمد متین باید به کشور آلمان فرستاه شود و برای بهبودی به خارج از کشور منتقل شود، با فروش طلا و لوازم منزل تواتنستیم هزینه آزمایشات محمد متین در کشور آلمان را فراهم نماییم اما دفعات بعد به دلیل مشکلات فراوان مالی نتوانستیم هزینه های بهبودش را فراهم کنیم تا جایی که چند وقتی است حتی داروهای ضروری پسرم که باید هروز مصرف کند تا از تشنج روزانه او جلوگیری کند را نداریم و محمد متین من هر روز دچار تشنج می شود و پپیش چشمانم دست و پا میزند.

DSC00308DSC00315

بعد از این چشم محمد متین به دست های مهربان شماست.

همچنین از مسئولان محترم امید می رود که در مسیر درمان محمدمتین کوتاهی هایی که تا این زمان بوده است را جبران کرده و هم به وظیفه ی انسانی و قانونی خود و هم به فرمایش رهبری که فرمودند: “هیچ خانواده ای جز رنج مریض داری هیچ رنج دیگری نباید داشته باشند”  بیش از پیش جامه ی عمل بپوشانند.

شماره حساب و کارت سرپرست خانواده جهت کمک:

شماره حساب بانک ملت بنام ضرغام پرویزی چراغی:  ۳۴۱۳۱۹۶۶۹۴

 شماره ملت کارت بنام ضرغام پرویزی چراغی: ۸۲۳۶-۰۴۷۹-۳۳۷۹-۶۱۰۴

 

همچنین کسانی که به هر نحوی می خواهند به این خانواده دردمند کمک کنند می توانند با ارسال متن به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۷۰۲۰۰  آمادگی خود را  اعلام کنند تا اقدامات مقتضی انجام شود.

منبع:سلام دلفان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
حقوقدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۴/۰۶/۳۰
0
1
باسلام وبا ارزوی سلامتی برای این کودک معصوم ،اگه واقعا این کودک بر اثرواکسن فلج شده باشد با مراجعه به مقامهای مسئول حداقل جهت دارو ودرمان به ایشان کمک خواهند کرد

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: