چندروز پیش نمایشگاهی از خودروهای کلاسیک که در نیویورک برپا شد و خودروهای معرفی شده در این نمایشگاه همگی مربوط به قبل از سال ۱۹۸۰ بوده و از میان آنها تعدادی متعلق به افراد مشهور بوده‌اند.

کد خبر: ۷۴۳۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱

به گزارش دلفان امروز؛به نقل از باشگاه خبر نگاران، چند روز پیش در خانه‌ی حراج ساتبیز نیویورک نمایشگاهی از ۳۱ خودروی نایاب توسط شرکت حراجی RM برپا شد که همگی بازمانده از دوران کلاسیک بودند.

 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
نقطه‌ی اوج این نمایش مربوط به یک خودروی فراری 290MM بود که از طرف خانه‌ی طراحی اسکاگلیتی (Scaglieti) ارائه شده و قیمت اعلام شده برای این خودرو ۲۸ میلیون دلار بود. این خودرو به عنوان گران‌ترین خودروی ارائه شده‌ی نمایشگاه امسال شناخته می‌شود. این خودرو در سال ۱۹۵۶ برای خوان مانوئل فانخیو (Juan Manuel Fiango) راننده‌ی فرمول یک ساخته شد. پس از آن در میان رانندگان مشهوری همچون فیل هیل (Phill Hill) قهرمان مسابقات فرمول ۱ هم مورد استفاده قرار گرفت. با این حال هر دو فراری موجود در نمایشگاه خیلی گران‌تر از قیمت‌های پیشنهادی بودند و در این نمایشگاه فروخته نشدند.
 
گفتنی است که این حراج اولین نمایشگاه حراج برگزار شده از این دست نبود. اما برگزاری یک قالب متفاوت از نمایشگاه خودرو به وسیله‌ی شرکتی که بیشتر در زمینه‌ی حراج و فروش کارهای هنری فعالیت داشته تا حدودی جدید حساب می‌شود. قبل از شروع مرحله‌ی پیشنهاد قیمت طراحی‌های زیبا و باشکوهی که برنامه‌ریزی شده بودند، این نمایشگاه را بیشتر شبیه به یک نمایشگاه از آثار هنری به نظر می‌رساند.
 
مهمانان باید برای بازدید از خودروها از روی فرش‌های قرمزی که در مسیرشان پهن شده بود رد می‌شدند. این نمایشگاه در طبقه دهم ساختمان منهتن نیویورک برگزار شد. با اینکه این نمایشگاه به منظور جلب توجه افراد مسن و ثروتمند برگزار شده بود اما بسیاری از علاقمندان و شیفتگان خودروهای کلاسیک از نسل جوان هم در آن شرکت کردند. پیتر والمن (Peter Wallman) یکی از متخصصان ساتبیز در این باره می‌گوید:
 
خریداران جوان در حال رفتن به سمت خودروهای کلاسیک مربوط به دوره‌ی قبل از ۱۹۸۰ هستند. چون خودروهای امروزی کاریزما و شخصیت خودروهای کلاسیک را ندارند.
هنگام ورود به نمایشگاه اولین چیزی که جلب نظر می‌کند یک خودروی لامبورگینی مینورا پی ۴۰۰ اس وی (Lamborghini Minura P400 SV) از سال ۱۹۷۲ است که به عقیده‌ی بسیاری از افراد، زیباترین مدل لامبورگینی ساخته شده تا به امروز است. خودروی دیگری که جالب به نظر می‌رسد یک خودروی پورشه 356SC سال ۱۹۶۴ متعلق به جنیس جاپلین (آهنگساز و خواننده دهه‌ی ۱۹۶۰) است که در این نمایشگاه ارائه شده بود. این خودرو توسط یک کلکسیونر به مبلغ ۱.۷۶ میلیون دلار خریداری شد. جاپلین در زمان حیاتش ۵۰۰ دلار برای رنگ کردن این خودرو به خدتمتکارش داده بود.
 
در آخر هم باید به خودروی استون مارتین DB4 که توسط کومپانی زاگاتو ارائه شده بود و سرانجام به مبلغ ۱۴.۳ میلیون دلار به فروش رفت که برای یک خودروی اسپورت بریتانیایی یک رکورد به شمار می‌رود.
 
پورشه 365SC از سال ۱۹۶۴
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
استون مارتین DB4GT سال ۱۹۶۲
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
بوگاتی 57c مربوط به سال ۱۹۳۸
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
 
لامبورگینی میورا P400 SV از سال ۱۹۷۲
 
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
فراری 250GT از سال ۱۹۵۸
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب
 
مرسدس بنز اس ال ۳۰۰ از سال ۱۹۵۵
 
نمایشگاهی از خودروهای کم یاب

 

 
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: