کلنا عباسک یا زینب؛
دو  تن از پاسداران لرستانی مدافع حرم در سوریه به شهادت رسیدند.
کد خبر: ۷۹۸۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۸
به گزارش دلفان امروز، معاون روابط عمومی سپاه حضرت ابوالفضل لرستان گفت: رضا رستمی مقدم(مدهنی) از فرماندهان دلاور لرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس در نبرد با گروههای تکفیری داعش به جمع یاران شهیدش پیوست.
 
سرگرد دولت پور،ضمن تاییدخبر شهادت سردار رستمی مقدم گفت: اواخر این هفته مراسم تشییع این شهید والا مقام درخرم آباد برگزارمی شود.
 
معاون روابط عمومی سپاه حضرت ابوالفضل لرستان با بیان اینکه سردار رستمی مقدم از پاسداران تیپ حضرت ابوالفضل لرستان بود که با آغاز جنگ تحمیلی به خوزستان عزیمت کرد و تا پایان جنگ تحمیلی و پس از آن در لشکر 7 ولیعصر(عج)خوزستان بود افزود: شهید رستمی مقدم از لشکر7 ولیعصر برای ماموریت مستشاری عازم سوریه شد که دیروز بدست تکفیری های داعش به درجه رفیع شهادت رسید.
 
سمت راست: شهید رضا رستمی مقدم(مدهنی)
 
سمت راست: شهید رضا رستمی مقدم(مدهنی)
  
سمت راست: شهید رضا رستمی مقدم(مدهنی)

سرگرد دولت پور گفت: همچنین قدرت عبدیانی از مدافعان حرم و پاسداران لرستانی قرارگاه رمضان دیروز همراه با شهید رستمی مقدم در نبرد با نیروهای داعش به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

شهید قدرت عبدیانی

به گزارش آسوبان، محمدمراد قبادی، باجناق "قدرت عبدیانی" از مدافعان حرم اهل شهرستان کوهدشت با اعلام خبر شهادت این مدافع حرم گفت: این شهید از مدافعان حرم در سوریه بود که در مبارزه با گروه‌های تکفیری داعش به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.

وی با بیان اینکه اهدای اولین شهید مدافع حرم شهرستان کوهدشت، بار دیگر افتخاری ستودنی را برای مردم این منطقه رقم زد؛ اظهار کرد: شهید قدرت عبدیانی، در سوریه مسئولیت ادوات سنیگن و آموزش را برعهده داشت.

شهید مدافع حرم کوهدشت

قبادی با تأکید بر گمنامی رزم این شهید بیان داشت: شهید مدافع حرم شهرستان کوهدشت از اولین نیروهای اعزامی به سوریه برای دفاع از حرمین معصومین بود.

وی با بیان نحوه ی شهادت مدافع حرم (قدرت عبدیانی) تصریح کرد: پس از تأیید شهادت قدرت عبدیانی، از همرزمان این شهید مدافع حرم، خبر شهادت این شهید مدافع حرم را به خانواده‌اش اعلام کردند.

شهید مدافع حرم کوهدشت

باجناق این شهید مدافع حرم با اشاره به تشییع پیکر پاک این شهید والامقام بیان کرد: زمان دقیق وداع و تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم قدرت عبدیانی متعاقباً اعلام خواهد شد.

شهید قدرت عبدیانی، متأهل و متولد منطقه چهارراه سادات کوهدشت بود که از وی یک فرزند به نام امیرمهدی به یادگار مانده است.

گفتنی است همسر شهید مدافع حرم قدرت عبدیانی، خواهر دو شهید "سعادت و احمد قبادی" از شهدای کوهدشت می باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهادت سوریه مدافع حرم 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: