در معاملات روز سوم مرداد، سکه تمام بهار آزادی با قیمت یک میلیون و ۸۵ هزار تومان به فروش رسید.

کد خبر: ۸۲۰۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۲

به گزارش  دلفان امروز به نقل از خبرآنلاین، سکه تمام بهار آزادی با افزایش ۲ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته، به قیمت یک میلیون و ۸۵ هزار تومان رسید. به همین ترتیب، نیم سکه با افزایش دو هزار تومانی قیمت، با نرخ ۵۴۵ هزار تومان در بازار عرضه شد. این در حالی است که ربع سکه با کاهش هزار تومانی به ۲۷۸ هزار تومان رسید. 

بر اساس گزارش موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی کشور، به نظر می رسد ایجاد نوعی نگرش بدبینانه به بازارهای سرمایه، سبب تقویت قابل ملاحظه ارزش طلا، به عنوان دارایی کم ریسک تر در نیمه دوم سال 1394 شده و رشد بیش از 10 درصدی قیمت آن را به دنبال داشته است.

شرایط اقتصاد داخلی نیز پس از اجرایی شدن برجام، با ایجاد نگرش مثبت به آینده اقتصاد همراه بوده و البته عملی شدن این انتظارات، فرایندی زمان بر خواهد بود.

بر اساس همین گزارش، سیاست انقباضی و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو با افزایش قدرت دلار، بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داده است. 

بازار ارز نیز مشابه به بازار سکه با روندی افزایشی رو به رو شد. 

دلار آمریکا با افزایش ۱۰ تومانی قیمت، با نرخ ۳ هزار و ۵۲۵ تومان در بازار به فروش رسید. به همین ترتیب یورو اروپا با افزایش ۵ تومانی قیمت، با نرخ ۳ هزار و ۸۹۰ تومان فروخته شد. 

این در حالی است که ارزش پوند همچنان کاهش یافته و در معاملات روز یک شنبه با کاهش ۱۰ تومانی، به ۴ هزار و ۶۶۵ تومان رسید. 

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: