مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از ورود موج ریزگردها از ابتدای صبح امروز به این استان خبر داد و گفت: آلودگی هوای برخی مناطق 6 برابر حد مجاز است.

کد خبر: ۸۲۸۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۷

به گزارش دلفان امروز؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از ورود موج ریزگردها از ابتدای صبح امروز به این استان خبر داد و گفت: آلودگی هوای برخی مناطق 6 برابر حد مجاز است.

مهرداد فتحی بیرانوند روز چهارشنبه افزود: با ورود موج ریزگردها به لرستان هوای شهرستان های پلدختر و کوهدشت به ترتیب با آلودگی 6 و 4.5 برابر حد مجاز در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفته اند.

 وی ادامه داد: در حال حاضر هوای شهرستان نورآباد با آلودگی 2 برابر حد مجاز در وضعیت ناسالم و خرم آباد حدود یک برابر حد استاندارد در شرایط ناسالم برای گروه های خاص قرار دارد.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: موج ریزگردها تا پایان هفته کیفیت هوای استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 فتحی بیرانوند خاطر نشان کرد: در حال حاضر میزان ذرات ریز و درشت آلاینده هوای لرستان به ترتیب 39 و 83 میکروگرم بر متر مکعب است.

 وی اظهار کرد: استاندارد غلظت ذرات ریز (2.5 میکرون) و درشت (10 میکرون) به ترتیب 35 و 150 میکروگرم بر مترمکعب می باشد.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان توصیه کرد که از فعالیت های سنگین خارج از منزل خودداری نمایند.

 فتحی بیرانوند با بیان اینکه در سال جاری بیش از 40 روز آلوده در استان سپری شده است، اضافه کرد: امسال آلودگی هوای استان در برخی از شهرها تا 30 برابر حد مجاز نیز ثبت شد.

منبع:روابط عمومی حفاظت محیط زیست لرستان

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: