مدیر جهاد کشاورزی دلفان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت سه طرح کشاورزی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

کد خبر: ۸۳۱۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶

به گزارش دلفان امروز؛ مدیر جهاد کشاورزی دلفان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت سه طرح کشاورزی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

 

فرشاد بابایی افزود: این طرح ها شامل شبکه آبیاری تحت فشار تیمور، مرحله نخست سیلوی 40 هزارتنی گندم و ایستگاه پمپاژو شبکه انتقال آب مزارع گرمه خانی است که برای اجرای آنان بیش از 150 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 

به گفته وی با بهره برداری از این طرح ها 400 هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل خواهد شد و زمینه ذخیره 20 هزارتن گندم در این شهرستان فراهم می شود.

 وی بیان کرد: همچنین در این ایام عملیات ساخت ایستگاه پمپاژ گرمه خانی با هدف آبی شدن 500 هکتار اراضی و پیش بینی اعتبار 80 میلیارد ریال آغاز می شود. مدیر جهاد کشاورزی دلفان یاد آورشد: در شهرستان دلفان چهار ایستگاه پمپاژ وجود دارد که دو ایستگاه آن فعال است.

------------------------------------------------------

مدیر کل امور عشایر لرستان لرستان گفت: طرح های عمرانی آبرسانی به منطقه عشایری سرکشتی و ایجاد جاده دسترسی به منطقه عشایری چم حصار شهرستان دلفان با اعتبار یک میلیارد و 550 میلیون ریال به اتمام رسید.

 حاجی مراد بیرانوندافزود: پروژه آبرسانی منطقه عشایری سرکشتی نورآباد با اعتبار 800 میلیون ریال و پروژه آبرسانی منطقه عشایری چم حصار با اعتبار 750 میلیون ریال اجرا شده اند.

 وی اظهار کرد: در دو منطقه سرکشتی و چم حصار شهرستان دلفان 200 خانوار عشایری تردد می کنند.

 به گفته بیرانوند استان لرستان 84 هزار نفر عشایر دارد که در قالب 14 هزار خانوار طی 2 مرحله کوچ بهاره و پاییزه 6 ماه در سال در منطقه گرمسیر و 6 ماه دیگر را در مناطق سردسیر به سر می برند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: