دلفان امروز گزارش می دهد؛

در عاشورای سال 1382 هنگام بازگشت از زیارت کربلای معلی بر اثر درگیری با تعدادی از منافقین و اشرار کور دل در خاک عراق که راه را بر کاروان زائرین ایرانی  بسته بودند مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

کد خبر: ۸۵۰۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰

گروه حماسه و ایثار دلفان امروز؛ شهید نعمت الله همتی فرزند ساعدبگ در بهمن سال  1356 درنوراباد به دنیا آمد.

در عاشورای سال 1382 هنگام بازگشت از زیارت کربلای معلی بر اثر درگیری با تعدادی از منافقین و اشرار کور دل در خاک عراق که راه را بر کاروان زائرین ایرانی  بسته بودند مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید. پیکر پاک این شهید در  منطقه‌ی الفت آباد نورآباد به  خاک سپرده شده است.


شهید دلفان،شهدای دلفان،رزمندگان دلفان
ماجرای شهادت

 هنگام بازگشت از زیارت کربلا معلی شخصی عراقی که راهنمای کاروان زائرین ایرانی است از عدم آگاهی راننده  اتوبوس سوء استفاده کرده و کاروان را از مسیر اصلی ورود به ایران خارج می کند.

در ادامه تعدادی از راه زنان و اشرار راه اتوبوس و مسافرین را سد می کنند تا اموال زائرین را غارت کنند اما در این حین با مقاومت شهید همتی مواجه می شوند و در این درگیری  یکی از اشرار عراقی این جوان دلفانی را به رگبار می بندد و در این ماجرا هشت گلوله به بدن شهید اصابت می کند.

پدر شهید هم با وسیله بُرنده ای که در دست دارد ضربه ی محکمی به ران شخص تیر انداز وارد می کند و اشرار که اوضاع را مناسب نمی بینند، از صحنه معرکه فرار می کنند.

پس از پیگیری های به عمل آمده در سال 1382 پس از فقط یک هفته شخص قاتل از طریق زخمی که پدر شهید همتی به پای قاتل وارد کرده بود ، شخص ضارب توسط پلیس کشور عراق شناسایی  و راهی زندان می شود.

این شهید والا مقام  یک هفته بعد از زخمی شدن بر اثر شدت جراحات وارده جام شهادت را سرکشید و در منطقه‌ی الفت آباد نورآباد به خاک سپرده شد.

راوی:مادر شهید

در مطلب بعدی ماجرای شهادت سلمان ولی نیا در عاشورای سال 82 را منتشر خواهیم کرد...

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 5
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۷/۲۳
0
2
روحش شادبنده بارها به زیارت ایشان مشرف شده ام چند متربالاترازمزاراین شهیدچشمه ای بس گوارا جریان دارد
Ali hayatiani
|
United States
|
۱۳۹۵/۰۷/۱۹
0
5
درود خدا اول بر شهید همتی و بعدا بر نویسنده خبر. دوستان شهید نعمت الله همتی پسر خاله من بود، به خدا یادش بعد از 13 سال هنوز تو خاطرمه،خاله و شوهر خاله ام هنوز داغدارشن ، هرچی از جوانمردی نعمت بگم بازم کم گفتم.
|
Netherlands
|
۱۳۹۵/۰۷/۱۷
0
7
زنده باشید ان شاالله که عطریاداین شهید را درفضای مجازی جاری شود
|
United States
|
۱۳۹۵/۰۷/۱۷
0
7
اینها شهید در معرکه هستند یعنی مدافع صف اول حریم دین و ناموس و غیرت... روحش شاد و راهش پر رهرو باد
|
|
۱۳۹۵/۰۷/۱۷
0
12
درودخدابرشهدا...خداوندبه حق فاطمه ی زهراسلام الله علیهاشمارامویدکنداین شهیدخیلی مظلوم افتاده بودحتی مزارشان ازشهدای جنگ دورافتاده است

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: