دلفان امروز گزارش میدهد؛

روز گذشته بر اثر تصادف دو دستگاه موتور سیکلت و پژو 405 در کمربندی شهر نورآباد، یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.

کد خبر: ۸۵۴۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۰

به گزارش دلفان امروز؛یکی از مهمترین نیازها و مطالبات مردم شهر نورآباد در راستای کاهش ترافیک وسایل نقلیه سنگین در مرکز این شهر و آسایش و آرامش شهروندان به دلیل آلودگی های صوتی ناشی از عبور و مرور خودروهای سنگین ایجاد طرح کمربندی نورآباد  - کرمانشاه به شمار می رود.

این پروژه از مصوبات سفر هیئت دولت نهم در لرستان بوده که عملیات اجرایی آن در سال ۸۶ آغاز و بالاخره در سال ۹۳ توسط  استاندار لرستان به بهره برداری رسید.

احداث این کمربندی علاوه بر اینکه موجب رضایتمندی عمومی مردم به ویژه رانندگان وسایل نقلیه شد باعث کاهش بار ترافیکی و تسریع در جابه جایی و تردد خودروهای سبک و سنگین شده است که از این مسیر به عنوان کریدور شمال و شمال غرب با جنوب کشور استفاده می کنند.

اما آنچه موجب نگرانی مردم و کارشناسان در اجرای این طرح بوده عدم رعایت اصول ایمنی در برخی از نقاط این محور ارتباطی است که در صورت عدم رفع معایب موجود همچنان شاهد حوادث ناگواری که روزانه در رسانه های دلفان خبری می شود در این مسیر پر تردد خواهیم بود.

روز گذشته بر اثر تصادف دو دستگاه موتور سیکلت و پژو 405 در کمربندی شهر نورآباد، یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.

در این حادثه راکب موتور سیکلت به علت جراحات وارده در دم جان باخت و راننده پژو نیز زخمی شد.

از آنجایکه این کمربندی در چند نقطه راه روستایی بخشی از روستاها در بخش های خاوه ، نورعلی و چواری را قطع می کند ضرورت وجود زیر گذر برای آن لازم به نظر می رسد اما مشکل عمده این جاده عرض کم آن در برخی از نقاط است که به سادگی نمی توان از این امر گذشت.

در پی اعتراضات سال گذشته مردم، همزمان با عید مبارک نیمه شعبان ، در مراسم افتتاح مسجد صاحب الزمان (عج) در روستای شترخفت از توابع خاوه شمالی ، بازوند استاندار لرستان به میمنت میلاد حضرت حجت (عج) ، با ایجاد زیر گذر در مسیر کمربندی دلفان به کرمانشاه موافقت کرد و فرماندار دلفان نیز در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها از مساعدت هفتصد میلیون تومانی استاندار جهت احداث زیرگذر در تقاطع خطرناک کفراج- نورآباد خبر داده بود؛ اما تا کنون هیچ قدمی در این راستا برداشته نشده است.

به هر حال امیدواریم مسئولان راه و شهرسازی استان با در نظر گرفتن وضعیت عبور و مرور کشاورزان و ضرورت ایجاد طرح زیر گذر و یا تقاطع غیر همسطح برای رفت و آمد مسافران و کاهش سوانح هر چه سریعتر نسبت به بازنگری و اصلاح این نقطه حادثه خیز اقدام کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: