رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان از ساماندهی سایت زباله شهر نورآباد خبر داد.

کد خبر: ۸۵۵۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰

به گزارش دلفان امروز؛  قاسم دلفانی در گفت‎وگو با ایسنا اظهار کرد: زباله‎ها از مسائل عمده‎ای است که در همه شهرها و کشورها به صورت معضل در آمده و برای دفن و یا بازیافت آنها هزینه زیادی مصرف می‎شود.

وی ادامه داد: این افزایش موجب بحران‎های زیست‎محیطی فراوانی شده که حیات موجودات کره زمین را به مخاطره انداخته است.

دلفانی همواره توده‎های زباله از عوامل اصلی بروز بسیاری از بیماری‎ها بوده است، اضافه کرد: پراکندگی مواد زائد از یک سو و تداوم گرما و به تاخبر انداختن جمع‎آوری زباله‎ها از معابر و اماکن عمومی از سوی دیگر از جمله عوامل مساعد برای رشد سریع بسیاری از باکتری‎ها، انگل‎ها، حشرات، جوندگان موذی و... است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان با اشاره به مشکل زیست‎محیطی زباله‎های این شهرستان بیان کرد: متاسفانه مکان مناسبی برای دفن زباله‎ها در این شهر وجود نداشت و نخاله‎های ساختمانی گوشه و کنار خیابان‎ها به چشم می‎خورد که حال این مشکل برطرف شده است و سایت زباله ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه حل مشکل زباله‎‎ها نیاز مبرمی به ارائه راه‎حل‎های خلاقانه و موثر در این زمینه است، تصریح کرد: افراد جامعه باید به این باور برسند که علاوه بر رعایت بهداشت فردی ملزم به حفظ بهداشت محیط پیرامون خود نیز هستند و در این راستا نیاز به آموزش اجتماعی نقش مهمی را ایفا می‎کند.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: