اخبار انتظامی لرستان:

توقیف محموله پنج میلیارد ریالی قاچاق کالا، کشف پتو خارجی قاچاق و موتورسیکلت سرقتی، کشف ۵۲ قطعه چی پول تقلبی در پلدختر و... از مهم‌ترین اخبار حوادث استان لرستان است.

کد خبر: ۸۵۸۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵

به گزارش دلفان امروز؛ سرهنگ علی احمدی تبار جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان از توقیف کامیون کشنده و کشف محموله ظروف قاچاق آشپزخانه به ارزش پنج میلیارد ریال در خرم‌آباد خبر داد و اظهار داشت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان در آزادراه "خرم‌آباد - اندیمشک" حین کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه کامیون کشنده کانتینر دار را توقیف کردند.

وی بابیان اینکه مأموران در بازرسی از این خودرو  سه هزار و 23 عدد انواع ظروف قاچاق آشپزخانه کشف و یک نفر را در این رابطه دستگیر کردند افزود: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به این‌که این محموله از استان‌های جنوبی به مقصد پایتخت بارگیری شده بود عنوان کرد: ارزش این محموله پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

کشف پتو خارجی قاچاق در رومشکان

سرهنگ کرم حسین سپهوند فرمانده انتظامی رومشکان اظهار داشت: مأموران یگان امداد شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز حین گشت زنی در محور پلدختر به کوهدشت  یک دستگاه پژو 405 را  توقیف کردند.

وی افزود : مأموران در بازرسی از خودرو تعداد 60 تخته پتوی خارجی قاچاق فاقد مدارک گمرکی کشف  و یک نفر را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی رومشکان عنوان کرد: ارزش پتوهای کشف‌شده 30 میلیون ریال برآورد شده و متهم با  تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

کشف سه دستگاه موتورسیکلت سرقتی

فرمانده انتظامی شهرستان رومشکان سرقت را مهم‌ترین عامل خدشه‌دار شدن احساس امنیت شهروندان دانست و بیان کرد: با تلاش مستمر پلیس وقوع سرقت در این شهرستان کاهش و کشف آن افزایش‌یافته است.

وی تصریح کرد: با تلاش مستمر کارکنان انتظامی رومشکان تعداد سه دستگاه موتورسیکلت سرقت شده در خارج شهرستان کشف  شد.

کشف 52 قطعه چی پول تقلبی در پلدختر

سرهنگ عبدالوند فرمانده انتظامی پلدختر اظهار داشت: مأموران انتظامی پاسگاه "جلوگیر" شهرستان پلدختر، در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فرد کلاهبرداری قصد دارد با استفاده از چک‌پول‌های تقلبی، چند رأس احشام را خریداری کند موضوع را موردبررسی قراردادند.

وی افزود: با بررسی‌های موضوع توسط مأموران مشخص شد فرد کلاهبردار با مقادیری چک‌پول تقلبی قصد خرید چند رأس احشام از عشایر منطقه را داشته که بااطلاع فروشنده حین معامله دستگیر شد.

فرمانده انتظامی پلدختر تصریح کرد: از متهم 52 قطعه اسکناس با مهر جعلی بانک‌ها به مبلغ 26 میلیون ریال کشف شد که تحقیقات جامع و کامل جهت کشف و شناسایی سایر جرائم از این متهم  ادامه دارد.

توقیف 9 هزار و 980 عدد لامپ قاچاق در دوره چگنی

سرهنگ سلطان مراد زارع  فرمانده انتظامی شهرستان دوره چگنی اظهار داشت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و کمک به توسعه اقتصادی کشور، مأموران پاسگاه چنار  شهرستان دوره چگنی یک دستگاه خودرو وانت مزدا را در آزادراه خرم زال توقیف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از بار خودرو تعداد 9 هزار و 980 عدد لامپ کم‌مصرف قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی دوره چگنی بابیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر شد عنوان کرد: متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضایی شد و کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف‌شده را 500 میلیون ریال برآورد کردند.

کشف 43 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در ازنا

سرهنگ روح الدین پاریاد فرمانده انتظامی ازنا اظهار داشت: پلیس اطلاعات و امنیت  ازنا دربی اخبار واصله مبنی بر اینکه فردی با یک دستگاه خودرو پیکان در امر تهیه و توزیع سیگار خارجی قاچاق فعالیت دارد بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی خودروی مذکور را در داخل شهر رؤیت و آن را توقیف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو توقیف‌شده تعداد 43 هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق کشف و  یک نفر را دستگیر کردند که متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع ذیصلاح  شد.

کشف بیش از یک‌تن آرد قاچاق در دلفان

سرهنگ علی نجات کرمی فرمانده انتظامی دلفان اظهار داشت: مأموران پاسگاه خاوه جنوبی این شهرستان حین گشت در محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه وانت نیسان حامل بار قاچاق مشکوک و آن را توقیف کردند.

وی افزود: با دستگیری یک متهم در این رابطه، مأموران در بازرسی از خودرو مذکور تعداد 48 کیسه آرد قاچاق به وزن یک‌تن و 920کیلوگرم فاقد مجوز قانونی کشف شد.

فرمانده انتظامی دلفان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش آردهای مکشوفه را 20 میلیون ریال اعلام کردند گفت: متهم به همراه آردهای مکشوفه تحویل مراجع قضایی شد.

منبع:پایگاه خبری پلیس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: