فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: طرح مبارزه با مواد مخدر با عنوان محله پاک در پنج شهرستان استان لرستان اجرا می شود.

کد خبر: ۸۶۱۶
تاریخ انتشار: شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۷

به گزارش دلفان امروز؛ سردار مرتضی کشکولی روز شنبه در نشست کمیته فرهنگی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان افزود: طرح محله پاک در 6 گام شامل شناسایی قاچاقچیان عمده، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر در محلات آلوده، آماده سازی بستر اجرای کار با مشارکت دستگاه های مختلف، آگاه سازی آموزش، تبلیغات و فضاسازی فرهنگی، ایجاد زیرساخت های شهری و از بین بردن محرومیت های محلات، درمان و صیانت از معتادینی که پاک شده و یا قاچاقچیان و توزیع کنندگانی که توبه کرده اند و در نهایت برگزاری جشن محله پاک اجرا می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح محله پاک در محلات آلوده شهرستان هایی که در وضعیت حادی قرار دارند، اظهار کرد: اگر بتوانیم 50 درصد از معتادین و قاچاقچیانی را که در قالب طرح محله پاک ترک کرده اند را به زندگی عادی برگردانیم به موفقیت بزرگی دست یافته ایم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: سپاه جهت صیانت و اشتغالزایی برای معتادینی که در قالب این طرح پاک می شوند برنامه ریزی کرده است و علاوه بر ارائه آموزش های مهارتی به آنها وام اشتغالزایی پرداخت می کند.

سردار کشکولی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم معتادین دوباره به دام اعتیاد بیفتند، اضافه کرد: برنامه های فرهنگی مانند اعزام افراد پاک شده به اردوهای زیارتی مشهد مقدس، قم و اردوهای راهیان نور پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون گام نخست اجرای طرح محله پاک یعنی شناسایی قاچاقچیان عمده، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان در محلات آلوده توسط تیم های اطلاعاتی سپاه شناسایی شده اند که اجرای گام های بعدی این طرح نیازمند مساعدت دستگاه های اجرایی است.

وی گفت: مرحله صیانت از نخستین گروه از معتادینی که در قالب این طرح پاک می شوند آغاز می شود؛ در واقع سپاه صیانت از پاک شدگان را تضمین می کند البته امکان اینکه تعدادی نیز دوباره به بلای خانمانسوز اعتیاد گرفتار شوند بعید نیست.

سردار کشکولی افزود: سپاه تحت هر شرایطی طرح محله پاک را اجرا می کند اما انتظار داریم سایر دستگاه های متولی در حوزه پیشگیری، مبارزه و درمان اعتیاد نیز در اجرای این طرح مشارکت کنند.

وی بیان کرد: اجرای طرح محله پاک به عنوان یک ماموریت برای سپاه تعریف شده است لذا برای اجرای این طرح با توان عمل می کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه تمام خانواده ها به ویژه نسل جوان و نوجوان در معرض اعتیاد قرار دارند، گفت: نپذیرفتن معتادان از سوی جامعه و خانواده آنها پس از درمان یک معضل است لذا آموزش مهارت و اشتغالزایی برای این افراد ضروری است.

سردار کشکولی اضافه کرد: اعتیاد به عنوان یک بلای خانمان سوز نسل جوان را که سرمایه های اصلی نظام هستند، تهدید می کند.
وی افزود: در محلات حاشیه نشین که مردم با آسیب اعتیاد مواجه هستند استعدادهای علمی و فنی وجود دارند که به علت نداشتن اعتماد به نفس و یا نداشتن قدرت نه گفتن در دام اعتیاد افتاده اند.

وی گفت: تمام مسئولان در قبال رفع محرومیت ها و آسیب هایی که امروز در محلات حاشیه نشین استان وجود دارند مسئولیت دارند و باید برای رفع این معضلات همت کنند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: