استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: ۱۰۰ طرح در بخش‌های مختلف برای توسعه شهرستان دلفان به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارائه می‌شود.

کد خبر: ۸۶۴۷
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۰

به گزارش دلفان امروز؛ هوشنگ بازوند عصر امروز در همایش سراسری اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: استان لرستان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  بر اساس سند اشتغال و در چارچوب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تاکنون هزار و 140 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی افزود: از مبلغ هزار و 140 میلیارد تومان 487 میلیارد تومان به رونق تولید استان و به طرح‌ها و واحدهای اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی پرداخت‌ شده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: در مجموع 157 طرح امکان‌سنجی شده، اولویت‌دار و عمرانی در قالب یک بسته کاری تقدیم فعالان اقتصادی شده که زمینه کاری آن‌ها در استان از هر حیث فراهم‌شده است.

وی بیان کرد: بانک‌های عامل در تسریع تعیین تکلیف یا واگذاری 69 واحد تملک شده در لرستان به بخش خصوصی جدید و واجدالشرایط اقدام کنند چرا که تاکنون 15 واحد تعیین تکلیف شده است.

بازوند تصریح کرد: کارخانجات فولاد ازنا، خمیرمایه دورود، سیمان خرم‌آباد و  نساجی بروجرد از نمونه کارخانه‌هایی است که باوجود پیگیری‌های انجام‌شده در موضوعات مختلف نیازمند تسریع و همکاری  بانک‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: 100 طرح در بخش‌های مختلف برای توسعه و رونق شهرستان دلفان که به‌ عنوان یکی از شهرستان‌های پایلوت سی‌ویک گانه کشور برای محرومیت‌زدایی انتخاب شده است به وزیر کشور و اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارائه می‌شود.

منبع:استانداری لرستان

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: