امام جمعه شهرستان با ابراز گلایه از کم‌کاری ادارات شهرستان در راه‌پیمائی ۱۳ آبان، عدم هم‌کاری مسؤل ارشاد شهرستان را مسبوق به سابقه دانست.

کد خبر: ۸۶۵۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۳

به گزارش دلفان امروز؛ امام ‌جمعه شهرستان با اشاره به دشمنی نظام جمهوری اسلامی با دولت آمریکا به ذکر دلایل این دشمنی پرداخته و گفت: از جمله دلایل دشمنی ما با دولت آمریکا تبعیض‌های انسانی دولت ایالات متحده در مواجهه با مردم آریکا و سایر ملت‌هاست.

وی دولت آمریکا را عامل بسیاری از جنگها در دنیا دانسته و ادامه داد: نقض حقوق بشر در مواجهه با حقوق ملت‌ها و به خصوص در خود کشور آمریکا دل هر انسان‌آزاده‌ای را به درد می‌آورد.

امام جمعه دلفان

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان با اشاره به  فاصله طبقاتی در آمریکا گفت: نود درصد از ثروت کشور آمریکا در دست عده بسیار کمی از سرمایه داران است. لذا بیش از ۴ میلیون گرسنه در آمریکا وجود دارد.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: نه تنها ایران و ایرانیان بلکه تمام آزادگان جهان و به خصوص انسان‌های با شرف در بین یهودی‌ها و مسیحیان مخالف سیاست‌های مسکتبرانه دولت امریکا هستند.

حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد منطق اسلام را از در دلایل دشمنی ما با آمریکا برشمرده و گفت:اسلام عزیز است و از مؤمن و جامعه مسلمان خواسته است که عزیز باشند، خداوند در قرآن می‌فرماید: «إن العزه لله ولرسوله و للمومنین».

وی مقابله با مستکبران و زورگویان و عدم سازش با دشمنان را سفارش خدا و منطق قرآن و شیوه اولیاء خدا دانسته و علت شهادت امام حسین علیه‌السلام را در عدم سازش با مستکبر زمان یعنی یزید ملعون دانست.

اما‌م جمعه شهرستان از خیانت‌ها و خباثت‌های آمریکا در قبال مردم ایران به عنوان دلیل دیگر دشمنی ملت و دولت ایران با آمریکا یاد کرده و افزود: طرح و راه‌اندازی کودتای ۲۸ مرداد، دفاع از حاکمان ظالم پهلوی، راه‌اندازی کوتا در اویل انقلاب، حمله نظامی به طبس، دفاع از متجاوز در هشت سال دفاع مقدس مردم ایران در مقابل تجاوز رژیم بعثی به پشتیبانی بسیاری از کشورهای منطقه و اروپا، سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج فارس و اهداء مدال به عامل آن جنایت فجیع، فتنه گری در سال ۸۸ و حمایت از فتنه‌گران داخلی، راه‌اندازی پروژه ایران‌هراسی با ایراد اتهاماتی نظیر حامی تروریست، ناقض حقوق بشر، سازنده بمب هسته‌ای، محور شرارت، و یاغی خواندن مردم ایران و اختصاص بودجه هنگفت سالانه جهت تحقق این پروژه، اِعمال انواع تحریم‌ها علیه کشور ایران به ویژه تحریم‌های اقتصادی در سال‌های اخیر، و عهدشکنی مقامات مستکبر دولت آمریکا در موضوع گفتگو‌ها و نیز برجام از جمله این خیانت‌ها و خباثت‌های دولت زورگوی ایالات متحد در حق مردم ایران است.

امام جمعه شهرستان در بخش پایانی سخنان خود با ابراز گلایه‌مندی از عدم انسجام راه‌پیمائی‌های شهرستان، من‌جمله راهپیمائی ۱۳ آبان، ضمن این‌که خواستار هم‌کاری نزدیک همه ادارات شهرستان بود، گفت: ادارات شهرستان باید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان را در هرچه بهتر و با شکوه‌تر برگزار شدن راهپیمائی‌ها کمک کنند، اما متأسفانه اداره ارشاد شهرستان برخلاف وعده‌های مسؤل ارشاد، نه بنر تبلیغی را که برعهده گرفته بود، تهیه کرد و نه سیستم صوتی وعده داده شده را، در جلسه‌ای که چند روز قبل به همین مناسبت برگزار شد، بنا شد که اداره ارشاد شهرستان یک بنر به مناسبت راه‌پیمائی سیزدهم آبان تدارک دیده و تهیه یک دست‌گاه سیستم صوت را در برنامه خود داشته باشد، اما روز راه‌پیمائی مسؤل اداره ارشاد، در شهرستان حضور نداشته و تماس‌های مکرر برگزار کنندگان راه‌پیمائی با وی فاقد نتیجه بوده و نه بنر و نه سیستم صوتی مذکور تهیه نشد.

امام جمعه شهرستان با ابراز گلایه از کم‌کاری سایر ادارات شهرستان در راه‌پیمائی مذکور، عدم هم‌کاری مسؤل ارشاد شهرستان را مسبوق به سابقه دانسته و گفت: مسؤل سابق ارشاد شهرستان چند باند را در اختیار مصلی قرار داده بود تا هنگام تجهیز مصلی آن‌ها را به مصلی شهرستان اهدا نماید، اما باندهای مذکور بدون اطلاع مسؤلان مصلی و ستاد اقامه نماز جمعه، از مصلی برداشته و به اداره ارشاد انتقال داده شده بودند.

منبع:سلام دلفان

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: