مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان با اشاره به اینکه اربعین نماد اقتدار و نفوذ دین در جان‌های مردم است،گفت: آنچه که امروزه مورد بحث هست قدرت‌نمایی عظیم نه تنها شیعه بلکه ادیان الهی است.

کد خبر: ۸۶۵۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۳

به گزارش دلفان امروز؛ حجت‌الاسلام دکتر صیادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان اظهار داشت: مسئله اربعین حسینی از جهات مختلفی قابل بحث و تحلیل است؛ از یک سو اصل حادثه تاریخی اربعین و وفایی که در اربعین سال 61 هجری است که ابعاد تاریخی و گسترده آن زمان مورد بحث و تحقیق پژوهشگران صورت گرفته است.

وی با اشاره به کتاب‌هایی که در این باره نوشته شده‌اند، بیان کرد: اولین امام جمعه شهید محراب آیت‌الله قاضی طباطبایی کتاب مفصلی درباره اربعین دارند که جزء بهترین منابع تحقیقی به شمار می‌روند.

وی عنوان کرد: جایگاه اربعین در فرهنگ تشیع که زیارت اربعین و قرائت زیارت اربعین از علائم شیعه مومن معتقد دانسته شده است و در طول تاریخ نیز قرائت زیارت اربعین مورد توجه و اهتمام بزرگان، مردم، مومنان بوده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان با اشاره به پیاده‌ روی اربعین که برای سالیانی در دوران استبداد و ستم صدام به ضرب و زور قوه قهریه جلوی این حرکت گرفته شده بود، بیان کرد: به لطف الهی بعد از سقوط صدام مجددا خون تازه‌ای در رگ‌های این حرکت بزرگ به جریان افتاده است.

حجت‌الاسلام  دکتر صیادی با اشاره به اینکه اربعین نماد اقتدار و نفوذ دین در جان‌های مردم است،گفت: آنچه که امروزه مورد بحث هست قدرت‌نمایی عظیم نه تنها شیعه بلکه ادیان الهی است.

وی ادامه داد: 3 سال پیش رهبر کاتولیک‌های جهان هیئتی به عنوان همراهی امت اسلام فرستاد که در مراسم اربعین شرکت کنند، شاهد بودیم و گفتند این حرکت نه تنها فخری برای شیعیان بلکه افتخاری برای همه پیروان ادیان الهی است که دین چنین توان و قدرتی در بسیج مردم و به صحنه آوردن جان‌های پاک و فطرت‌های بیدار دارد.

حرکت عظیم اربعین نشان‌دهنده قدرت‌نمایی جهان آزادگی و حریت

وی تصریح کرد: امروز نیز بحمدالله حرکت عظیم اربعین پاسخ ما به نظام سلطه و استکبار جهانی و نیز نشان‌دهنده قدرت‌نمایی جهان آزادگی و حریت است.

وی بیان کرد: امواج عظیم انسانی که برای زیارت اربعین به سمت کربلا سیدالشهدا به راه می‌افتند در حقیقت قدر‌ت‌نمایی جبهه توحید در برابر نظام سلطه آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل هستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان با بیان اینکه برای کشور و ملت عراق نیز امروز حرکت عظیم اربعین جزو مولفه‌های امنیت ملی مردم و آن کشور محسوب می‌شود، گفت: گروهک‌های تروریستی و جریان‌های تکفیری در طول یک سال تلاش‌های خبیثانه به تصور خود ایجاد ترس و رعب در آغاز اربعین حسینی و با سیل خروشان مردم همه آنچه را که کاشته‌اند پنبه می‌شود.

وی تان خطاب به شرکت‌کنندگان در این حرکت عظیم گفت: قوانین و مقرارت جمهوری اسلامی در عبور از مرز باید مورد توجه دقیق باشد و این یک واجب شرعی است.

وی  در ادامه توصیه‌ها به زائران عنوان کرد: در طول این حرکت ذهن آنها به معرفت و فلسفه قیام حسینی متوجه باشد و توجه اکید به نماز در اول وقت و نماز جماعت در این حرکت عظیم و پیاده‌روی بزرگ است همچنین تکریم و قدرشناسی مردمی است که در طول مسیر میزبانی و کرامت می‌کنند.

حجت‌ الاسلام دکتر صیادی با بیان اینکه امروز جهان حریت و آزادگی بیش از هر چیز به حفظ عزت نفس و ایستادگی در برابر جبهه استکبار نیاز دارد، گفت: از این فرصت استفاده کنیم و حرکت عظیم ده‌ها میلیونی مردم را در اربعین تبدیل کنیم به انسا‌ن‌های بیدار، آزاده و آماده در برابر نظام سلطه همچنین معرفت و ارتباط جوانان ما با افرادی که از ملت‌های دیگر آمده‌اند در تفکیک و تشریح قیام امام حسین(ع) ضرورت دارد.

منبع:خبرگزاری بسیج

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: