رئیس نظام صنفی دلفان:

دبیر نظام صنفی کشاورزی لرستان گفت:قیمت خرید تضمینی گندم جوابگوی هزینه‌های تولید کشاورزان لرستانی نیست.

کد خبر: ۸۶۹۳
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳

به گزارش دلفان امروز؛ کامران ساروقی اظهار داشت: در کشور تمام مشاغل و اصناف در قالب اتحادیه‌های صنفی مختلف ساماندهی شده‌اند اما کشاورزان تا سال 89 یک صنف واحد نداشته‌اند تا به ساماندهی و دفاع از حقوق آن‌ها بپردازد.

وی افزود: سال 89 بر اساس مصوبه هیئت دولت، نظام صنفی کشاورزی که یک تشکل غیرسیاسی و غیرانتفاعی است باهدف دفاع از حقوق مشروع کشاورزان تشکیل شد.

دبیر نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی لرستان و رئیس نظام صنفی شهرستان دلفان عنوان کرد: کشاورزان استان لرستان با مشکلات متعددی روبرو هستند اما صدای آن‌ها به‌اندازه مظلومیتشان بلند نیست که انتظار داریم رسانه‌ها در راستای احقاق حقوق این قشر زحمتکش با ما همکاری کنند.

وی بیان کرد: در تمام دنیا به دلیل اینکه کشاورزی یک شغل پر ریسک است و دائماً در معرض تهدیدها و مخاطرات طبیعی قرار دارد، دولت‌ها به اشکال مختلف تشکل‌های کشاورزی را موردحمایت قرار می‌دهند که در کشور و استان ما هم باید این هم موردتوجه قرار بگیرد.

ساروقی بابیان اینکه یکی از مشکلات کشاورزان مربوط به بحث خرید تضمینی محصولات آن‌هاست، تصریح کرد: علاوه بر اینکه قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزان پایین است، مطالبات کشاورزان هم خیلی دیر به آن‌ها پرداخت می‎شود.

وی گفت: دبیر نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: دولت باید ردیف اعتباری خاصی را برای خرید تضمینی محصولات کشاورزان در نظر بگیرد تا برای پرداخت به‌موقع مطالبات کشاورزان با کمبود بودجه مواجه نشود.

دبیر نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی لرستان خاطرنشان کرد: سال گذشته قیمت خرید تضمینی گندم هزار و 270 تومان بود که اگر نرخ تورم را هم در نظر بگیریم، دولت باید سال آینده گندم کشاورزان را کیلویی هزار و 500 تومان بخرد.

وی اظهارداشت: کشور با تلاش همین کشاورزان در بحث تولید گندم به خودکفایی رسید، کم‌لطفی است اگر محصول آن‌ها به قیمتی کمتر از هزار و 500 تومان خریداری شود.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: