مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان:

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان گفت:گمان غلطى است اگر بسيج را حاصل جنگ تحميلى يا انقلاب اسلامى بدانيم چرا كه بسیج با ظهور اسلام تولد يافت.

کد خبر: ۸۶۹۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۶

به گزارش دلفان امروز؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر صیادی  اظهار داشت :  هفته بسيج، بزرگ‌داشت جان‌فشانى‌هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است.  وی گفت:گمان غلطى است اگر بسيج را حاصل جنگ تحميلى يا انقلاب اسلامى بدانيم. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‌هاى مسلمان رشد كرده است.

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلفان تصریح کرد:هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‌الله علیه و عدالت‌خواهى ميليون‌ها انسان باايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بود.  حجت الاسلام و المسلمین دکتر صیادی افزود: فعاليت‌هاى اقتصادى، پيشرفت‌هاى نظامى، دستاوردهاى علمى و...، هر كدام بخشى از بدنه جامعه را ترميم مى‌كند، ولى روح حاكم بر تمام بخش‌ها، تفكر بسيجى است. تفكر بسيج، ارتباط ناگسستنى ميان اجزاى نظام اسلامى را رقم مى‌زند؛ چرا كه يك‌پارچگى اعضاى گوناگون جامعه، ناشى از يگانگى افكار آنهاست.  وی در ادامه بیان داشت : در پرتو اين تفكر، بسيج خود را حزبى سياسى يا گروهى نظامى يا اقتصادى نمى‌داند. بسيج، حاصل فهم همگانى مردم از نيكى‌هاست كه يكايك آنها نقش حساسى در اجراى آن بر عهده دارند. هر كس با توانايى‌هاى خود، نيرويى از بسيج است كه براى رساندن مملكت به جايگاه حقيقى و آرمانى‌اش تلاش مى‌كند.  دکتر صیادی افزود: يكى از حياتى‌ترين وظايف بسيج، حفظ امنيت كشور است. شركت پرشور در جنگ تحميلى، نمونه برجسته‌اى از حضور موفق بسيج در صحنه امنيت ملى بوده است. اكنون نيز نيروهاى بسيجى با گذراندن دوره‌هاى گوناگون نظامى، خود را در برابر تهاجم دشمنان خارجى و توطئه‌هاى داخلى آماده مى‌سازند.  وی گفت : امروزه تفكر بسيج به اندازه‌اى در ميان مردم راه يافته است كه نمايندگان برجسته‌اى در ميان توده‌هاى گوناگون مردم دارد. دبستان‌ها و دبيرستان‌ها، كارخانه‌ها و مؤسسه‌ها، دانشگاه‌ها و مراكز گوناگون علمى و صنعتى كشور، شاهد حضور پررنگ بسيجيان هستند. بى‌گمان، بسيج، يكى از فراگيرترين انديشه‌ها در كشور است.  دکتر صیادی در آخر خاطر نشان کرد: ریشه تاریخی بسیج، به صدر اسلام و زمانی بر می‌گردد که پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله ، مردم را ـ از زن و مردم و پیر و جوان ـ برای تبلیغ دین و آمادگی در برابر تجاوز قدرت‌های وقت فراخواند و بسیج کرد. این حرکت، همراه با زمان پیش رفت و امامان بزرگوار نیز بنا به مقتضات زمان، از قدرت بسیج مردمی استفاده می‌کردند. نمونه بارز آن، حرکت بزرگ بسیجی جهان اسلام، حضرت امام حسین علیه‌السلام بود. این حرکت، البته نه با نام بسیج، بلکه با تفکر بسیج تا به امروز همچنان ادامه داشته است.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: