زندگی نامه شهید:

شهید محمد مرادی در عملیات نصر ۸ با حضور در گردان حمزه سیدالشهدا (ع) به شهادت رسید.

کد خبر: ۸۷۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۲

به گزارش دلفان امروز؛ شهید محمد مرادی به سال ۱۳۴۴ در  روستای قمش دهستان اتیوند از توابع شهرستان نورآباد در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به حیات گشود.

پدرش بارها آرزو کرده بود که اگر خداوند فرزندی به وی عطا فرماید نام مقدس و پاک محمد را بر او بگذارد . خداوند متعال آرزویش را برآورده کرد ، پسری به او عطا نمود ، طبق همان آرزوی دیرینه اش نام پرآوازه و افتخار آفرین محمد را بر او نهاد.
محمد دوران کودکی را در میان بچه های پاک و بی آلایش روستا گذارنید . بعد از چند سال خانواده ی محمد به نورآباد مهاجرت کردند .
بس از دوران کودکی، محمد برای رفتن به مدرسه و آموختن علم و ادب اشتیاق زیادی داشت و خود را برای این مهم آماده می کرد .
در دوران ابتدایی محمد دانش آموزی فوق العاده با استعداد بود ، دوران ابتدایی را با موفقیت به پایان رسانید و وارد دوران راهنمایی شد ، سال اول راهنمایی مصادف بود با اوج انقلاب اسلامی و تظاهرات میلیونی ملت مسلمان ایران بر علیه رژیم منحوس پهلوی
 شهید محمد مرادی با آنکه هنوز سنش اقتضا نمی کرد چونکه در خانواده ای مذهبی تربیت یافته بود در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می کرد و بعضی از دوستان تعریف می کردند که در دوران انقلاب و در آن زمان ایشان از امام حرف می زد .
 به علت عشق و علاقه وافری که به انقلاب و پاسداری از دستاورد های آن داشت در فعالیت های بسیج شرکت می کرد ، بعد از چندی به علت تقوا و صداقتی که از ایشان سراغ داشتند وی را بعنوان فرمانده پایگاه مقاومت شهید مرادی انتخاب کردند ، به مدت دو سال در این سمت باقی ماند، در کنار آن از تحصیل غافل نبود ، سال دوم و سوم راهنمایی را با موفقیت گذراند در سال ۱۳۶۱ عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید.
 در یکی از گردانهای رزمی لشگر ۷ ولیعصر(عج) بعنوان تخریب چی انجام وظیفه می نمود ، در عملیات والفجر مقدماتی حضور فعالی داشت ، به گفته یکی همرزمانش چنان از روحیه بالایی برخوردار بود که قابل توصیف نیست .
 بالاخره در سال ۱۳۶۳ بعلت عشق و علاقه وافری که به سپاه داشت لباس مقدس پاسداری را بر تن کرد تا بهتر بتواند از دستاوردهای انقلاب اسلامی پاسداری و حراست نماید ، بعد از مدتی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نورآباد به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید ، در حدود ۱۸ماه در واحد اطلاعات عملیات انجام وظیفه نمود ، در عملیات خیبر همراه سایر همرزمان شرکت داشت ، در این مدت با کمال صداقت و با ایمان و عشق علاقه خاصی که داشت خدمت می کرد و بارها مورد تشویق مسئولان قرار گرفت.
در سال ۱۳۶۵ جهت گذراندن دوره مربی گری از طرف سپاه پاسداران به خرم آباد اعزام و موفق به کسب گواهینامه پایان دوره مربی گری شد و بالاخره در اردیبهشت ماه ۱۳۶۶ مجددا به جبهه اعزام و در گردان حمزه سید شهدا به سمت فرماندهی گروهان کربلا انتخاب شد.
شهید در امر ورزش بسیار فعال بود بطوری که همواره یکی از ورزشکاران نمونه شهرستان بود ، در تیم های منتخب نوجوانان و جوانان و منتخب بزرگسالان بارها انتخاب شده و مسابقات داخلی و مسابقات در سطح استان اعزام می شد.
 وی در ورزش نیز با اخلاق نیکو و حسنه بود و در بین سایرین همانند یک الگو بود.
او به هنگام کار از فعالیت ها ، مراسمات مذهبی و همچنین نماز جمعه و راهپیماییها غافل نبود.
در راهپیماییها مردم را ترغیب به شرکت می کرد ، در کلاسهای قرآن و آموزش نظامی شرکت داشت.
 در وظائف دینی دقیق بود. برای مسائل شرعی اهمیت قائل بود ، نسبت به مسلمانان واقعی و پیرو خط امام، رئوف و مهربان . بیشتر اوقات فراغت خود را صرف مطالعه می کرد و نبست به درست اجرا کردن اوامری که مسئولین به ایشان محول کرده بودند خیلی حساس بود .
وی تقریبا شش ماه در گردان حمزه سید الشهدا بود تا اینکه عملیات نصر ۸ فرا رسید و گردان حمزه سیدالشهدا یکی از گردانهای پیروز لشگر ۵۷ حضرت ابوالفضل العباس لرستان در این عملیات شرکت داشت.
 به نقل از همرزمان شهید ایشان از چند روز قبل از شروع عملیات برای این ساعت لحظه شماری می کرد.
بالاخره در تاریخ شب ۲۸ آبان ماه سال ۱۳۶۶ عملیات آغاز می شود این شهید برزگوار به تنهایی از میدان مین گذشته و بعداً عده ای از برادران به او ملحق می شوند و به تنهایی منطقه ای را که به گروهان کربلا محول شده با کمک عده ای از برادران پاکسازی می کند و بعد نیروی تحت امر خود را در آنجا مستقر می کند .
نیروهای بعثی که از محل استقرار گروهان ایشان مطلع می شوند آنجا را به توپ و خمپاره می بندند که سرانجام این شهید راه خدا به همراه بسیاری از همرزمانش در همان گلوله بارانها با بدنی غرقه به خون به ملاقات خدا می روند. روحش شاد و یادش گرامیباد.
 
 

منبع: بسیج

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 6
رزمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۵/۰۸
0
0
درورد بر روح پر فتوح شهید محمد مرادی دوستان رزمنده اگر یادشان باشد آقای بولفت فرمانده گردان بود که رفته بود روی مین از ناحیه پا زمین گیر شده بود ومیگفت یک یا حسین دیگر مانده غیرت داشته باشید کار تمام است برید جلو برید جلو برای رضای خدا زحمتامونو به هدر ندهید یا حسین یا حسین بپرید داخل سنگر عراقیها از زمین وآسمان گلوله می بارید که این شهید وآقای مرتضی رجبی وسپس چند نفر دیگر برای اولین با سنگر عراقیها را فتح کردند این شهید همکلاسی دوران کودکی من بود انسان متین ، آرام ومتدینی بود روحش شاد
ابوب ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۳/۲۵
0
0
روحت شاد سردار شهید ملت و رهبر ما را دعا کن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۹/۰۴
0
1
سلام حقیرخاطره ای ذیل زندگی نامه ی این سردارنوشتم چرا درج نمیکنید باتشکر
|
Canada
|
۱۳۹۵/۰۹/۰۱
0
1
الشهداوالصدیقین هم الفائزون نثارروح بلندش وهمه ی شهدا صلواتی ختم کنیم
|
Canada
|
۱۳۹۵/۰۹/۰۱
0
1
گردان حمزه و مردانی چون سیدموسوی حاج حشمت رحمانی دکترقاسمپورو... یادش بخیر خدابه شماگزارشگرمحترم اجربده ان شاالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۹/۰۱
0
1
یک سرداربه تمام معناروحش شاد

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: