فعالان فرهنگی و سیاسی دلفان از نقض برجام می‌گویند(1)

مقامات کشورمان همواره تاکید کرده اند که ایران آغاز کننده نقض برجام نخواهد بود اما واکنش ما به نقض آن از سوی آمریکایی ها نباید در افکار عمومی جهان بعنوان عهدشکنی ایران جا زده شود.

کد خبر: ۸۷۵۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۴

گروه سیاسی دلفان امروز؛مجلس سنا تمدید قانون تحریم های 10 ساله ایران را با موافقت 100% خود تصویب کرد و با توجه با اینکه این قانون پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود، قانونی با یکی از کم سابقه ترین اجماع درباره ایران از ساختمان کنگره به ساختمان کاخ سفید خواهد رفت و توافق هسته ای با ایران را به چالش خواهد کشید.

در روز های گذشته نیز خبرهایی به نقل از منابعی در کاخ سفید منتشر شد که اوباما اعتقاد دارد این مصوبه ضدایرانی کنگره به منزله نقض برجام نیست و بنابراین تلاشی برای وتوی این مصوبه نخواهد کرد و این قانون را امضاء می کند.

رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور و جمعی از مسئولین ارشد کشور  پیشتر تأکید کرده‌ بودند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است.

محمد امین رضوانی مدیرکل اسبق سیاسی و انتخابات استانداری لرستان و خدام کرم غلامی معاون فرماندار و رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در یادداشت های که بصورت اختصاصی در اختیار دلفان امروز قرار داده گرفته است،به این اقدام دولت آمریکا واکنش نشان داده و از نقص برجام سخن گفته اند..

محمد امین رضوانی

محمد امین رضوانی

تمدید قانون داماتو پایانی بر اعتماد به آمریکا است.

نمایندگان مجلس بر اساس قانون الزام متقابل، دولت را ملزم به از سر گیری تحقیقات وتوسعه فن آوری صلح آمیزهسته ای نمایند.

کسانی که امید به تعامل با آمریکا دارند به مسیر اصلی عزت طلبان و اقتدار خواهان ایران اسلامی بر گردند.

دولت اقدام متقابل ومتناسب را در دستور کار قرار دهد.


به نام خدا

اکنون که مجلس نمایندگان و مجلس سنا طرح تمدید تحریم ها را برای سومین دهه با اکثریت آرا به تصویب رسانده و وتوی رئیس جمهور امریکا بی نتیجه خواهد بود، تکلیف ایران در بر خورد با برجام آنهم پس از این همه امتیازات واگذار شده چه خواهد شد ؟
 
 آنچه مسلم است طبق بند ۲۶ برجام آمریکا می بایست در جهت دوام برجام تلاش نموده واز باز گرداندن ویا تحمیل مجدد تحریم های مشخص شده در پیوست ۲ که شامل تحریمهای قانون داماتو می باشد خودداری نماید.
 
حال با توجه به ۱_مجازاتهای تعیین شده در قانون داماتو  ۲_ تعهد امریکا مبنی بر خودداری از باز گرداندن ویا تحمیل مجدد تحریم ها  ۳_ پایان عمر این قانون ظالمانه به استناد ویرایش۲۰۱۱  اقدام مجلس نمایندگان وسنا مصداق بارز تحریم جدید و  در نتیجه نقض برجام محسوب می گردد و این قانون ذاتا متوقف گردیده و بصورت اجتناب ناپذیر تمدید آن به منزله تحریم جدید قلمداد میگردد و اظهارات آقای محمد جواد ظریف در مجلس مبنی بر نقض برجام با تمدید قانون داماتو و مواضع دست اندرکاران اصلی مذاکره کننده پایانی بر اعتماد به آمریکا است .
 
لذا همانطور که مقام معظم رهبری بارها بی اعتماد بودن آمریکا را گوشزد نموده بودند پیشنهد وتوصیه میگردد که:
 
۱- فعالان در عرصه های مختلف که امیدی به تعامل با آمریکا داشته و دارند به مسیر اصلی عزت طلبان و اقتدار خواهان ایران اسلامی بر گشته و با اعتماد به نیروی داخلی وتقویت باورهای انقلابی از هر گونه توجیه و تفسیری که موجب انحراف افکار عمومی میگردد بپر هیزند.
 
۲- نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون الزام متقابل و متناسب، دولت را ملزم به از سر گیری تحقیقات وتوسعه
فن آوری صلح آمیزهسته ای نمایند.
 
۳- دولت بدون توجه به غوغاسالاری های رسانه ها وگروه های معاند با رویکردی جدید در سیاست های اتخاذ شده پیشین و با بهره گیری از توانمندی متخصصین  ودلسوزان و در راس تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری اقدام متقابل ومتناسب رادر دستور قرار دهند.تا کماکان موجبات تقویت مستضعفین جهان و محور مقاومت فراهم گردد  
 
خدا کرم غلامی
 

طبيعت آمريكا زور و تزوير است.

برجام يك آزمون بود كه به مردم‌مان، آمريكا را معرفي كنيم.

آمریکا ذلت و تسليم شدن ما را مي‌خواهد.

آمریکا با نقض مکرر برجام عملا خود را در عرصه بین المللی بی آبرو کرده است.

بايد همه از نظر ديني، عقيدتي،‌ اخلاقي و تجربي بپذيريم كه نمي‌شود از آمريكا جز اين(خلف وعده) را  انتظار داشته باشيم.

تقض برجام بهترین فرصت برای تخریب آمریکاست.

 

به نام خدا

استفاده از تحريم‌هاي اقتصادي به منظور اجراي مقاصد سياسي روش جديدي نيست.

دولت های استعمارگر به‌ دلايل مختلف در طول تاريخ به تحريم‌هاي اقتصادي جهت به زانو درآوردن سایرین متوسل شده اند ولی بحث تحریم آمریکا بر علیه انقلاب و مردم انقلابی ایران مقوله دیگری است که شاید در قالب این چند جمله نتوان همه ابعاد آن را بطور کامل بررسی کرد.

استكبار، استعمار و استثمار كه در راس آن آمريكا است طبيعتش اين است آن هم نه نسبت به ايران حتي نسبت به شهروند خودش رحم نمی کند، ديگر نبايد انتظار داشته باشيم با ما از روي شرافت و انسانيت رفتار كند.

تا آمريكا، اسرائيل و ارتجاع عرب نمرده‌اند ما نبايد خود را از مكر و حيله آنان ايمن بدانیم. اينان مادامي كه حيات دارند و براي خودشان سروري قائل هستند همين رفتار را با ما انجام خواهند داد. تحريم‌مان مي‌كنند و به دنبال نابودي ما هستند. طبيعت آمريكا زور و تزوير است، آمريكا مي‌خواهد آقايي‌اش را با هر وسيله‌اي اثبات كند. برجام صرفا هسته‌اي و اورانيوم نيست.

همه مي‌دانند هسته‌اي ما براي استفاده علمي و پزشكي بوده و ایران به هیچ عنوان بدنبال بمب اتمی نیست.

ایران همواره عضو NPT بوده‌ است و  هيچ تخلفی از سوی ما تا کنون ثبت نشده است. ما هر نوع تحریمی را نقض حقوق بشر ایران می‌دانیم، برجام يك آزمون بود كه به مردم‌مان، آمريكا را معرفي كنيم كه اين كشور به هيچ چيزي پايبند نيست و ذلت ما و تسليم شدن ما را مي‌خواهد، تمديد 10 ساله تحريم ايران توسط آمريكا بايد ما را به غيرت آورد كه به كسي وابسته نباشيم.

بايد همه از نظر ديني، عقيدتي،‌ اخلاقي و تجربي بپذيريم كه نمي‌شود از آمريكا جز اين انتظار داشته باشيم.

آمریکا با نقض مکرر برجام عملا خود را در عرصه بین المللی و میان افکار عمومی ملت ها بی آبرو کرده و کشورها دیگر نسبت به تعهدات این کشور اعتمادی ندارند.

در این برهه از تاریخ شکوهمند انقلاب ما بیشتر نیاز به وحدت داریم.چرا که استکبار کاملا با برنامه حرکت میکنند.اگر ما درست بازی کنیم بین آمریکا و اروپا و روسیه و چین اختلافات اساسی خواهد افتاد و برنده ایران خواهد بود.به نظر من  این موضوع  بهترین فرصت برای تخریب آمریکاست.

ما می توانیم آمریکا را هم اکنون به چالش بکشیم، اما نباید زودتر از حریف بازی کنیم.

موقعیت ایران با ده سال پیش بسیار فرق می کند و از همین رو،  آمریکا به عنوان کشوری که به تعهداتش پایبند نیست می تواند به دنیا معرفی شود.ایران هم اکنون تنها نیست و جبهه ی بسیار عظیمی در مقابل غرب تشکیل شده است .

در پایان باید بگویم که چراغ راه ما فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرمودند « اگر این تمدید، اجرایی و عملیاتی شود، قطعاً نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران حتماً در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد.»

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: