فعالان فرهنگی و سیاسی دلفان از نقض برجام می‌گویند(2)

...

کد خبر: ۸۷۵۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۵

گروه سیاسی دلفان امروز؛مجلس سنا تمدید قانون تحریم های 10 ساله ایران را با موافقت 100% خود تصویب کرد و با توجه با اینکه این قانون پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود، قانونی با یکی از کم سابقه ترین اجماع درباره ایران از ساختمان کنگره به ساختمان کاخ سفید خواهد رفت و توافق هسته ای با ایران را به چالش خواهد کشید.

در روز های گذشته نیز خبرهایی به نقل از منابعی در کاخ سفید منتشر شد که اوباما اعتقاد دارد این مصوبه ضدایرانی کنگره به منزله نقض برجام نیست و بنابراین تلاشی برای وتوی این مصوبه نخواهد کرد و این قانون را امضاء می کند.

رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور و جمعی از مسئولین ارشد کشور  پیشتر تأکید کرده‌ بودند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است.

ابراهیم سبزیان و ربیع صادقی از فرهنگیان شهرستان دلفان در یادداشت های که بصورت اختصاصی در اختیار دلفان امروز قرار داده گرفته است،به این اقدام دولت آمریکا واکنش نشان داده و از نقص برجام سخن گفته اند..

ربیع صادقی

 

نقض برجام  از سوی امریکا سبب خواهد شد که آمریکا غیر قابل اعتماد بودن خود را در سطح جهان به ملت ها نشان دهد.

تصویب تحریم های جدید، زور گویی و بی منطقی آمریکا را نشان می دهد.

کشورهای اروپایی حساب خود را از آمریکا جدا کنند.

بازنده اصلی برجام آمریکا خواهد بود.


به نام خدا


همانطور که مستحضرید برجام یک توافق نامه ی بین المللی است و ایران و پنج کشور اروپایی-آسیایی و آمریکا طرفین این توافق نامه هستند.

بد عهدی و نقض این توافق نامه ی بین المللی از سوی امریکا سبب خواهد شد که آمریکا غیر قابل اعتماد بودن خود را در سطح جهان به ملت ها نشان دهد.

اگر این بد ذاتی و نقض اشکار صورت بگیرد نهایتاً منجر به انزوای امریکا در بین ملت ها و دولت ها خواهد شد و اعتماد خود را برای همیشه از دست خواهد داد و در بین کشور های آزادی خواه جایگاه خود را بیش از پیش سلب خواهد نمود.

تحریم های به ناحق گذشته توسط آمریکا در حالی که برجام را امضا کرده زور گویی و بی منطقی آمریکا را در اذهان جامعه جهانی متبادر خواهد ساخت و اروپا هم برای دفاع از کیان ملت های خود و پاسخ گویی به مردم قاعدتا به این اقدام آمریکا عکس العمل نشان خواهد داد زیرا دوست ندارند در میان کشور ها اعتماد خود را همانند آمریکا از دست بدهند.

لذا اگر آمریکا و عده ای از تند رو های کنگره قصد انزوای آمریکا را دارند می بایست کشور های اروپایی حساب خود را از آنها جدا نموده و با عکس العملی به موقع این تندروی های کنگره را محکوم کنند .

هم آمریکا و هم کشورهای اروپایی می دانند که در فکت شیت مستنداتی وجود دارد که با عنایت به آن مستندات، بد عهدی و نقض برجام از طرف آمریکا در صورت تمدید تحریم ها بر همگان آشکار است.

نتیجه آنکه اگر دولت آمریکا بخواهد به سیاست های تند خصمانه ادامه داده  و تسلیم کنگره شود بازنده ی اصلی برجام  نزد افکار عمومی جهان خواهد بود.

 

 
ابراهیم سبزیان
 

دور اندیشی رهبر فرزانه و ارزشمند انقلاب در قضیه برجام بر همگان مشخص شد.

اقتصاد مقاومتی؛تنها راه مقابله با تحریم ها خواهد بود.

نمایندگان ملت باید اتحاد خود را در مقابل یکپارچگی نمایندگان آمریکا در دشمنی با ایران؛به رخ دشمن بکشانند.

ملت و دولت و موافق و مخالف؛همگی باید غیظ خود را در برابر بدعهدی های آمریکا نشان دهیم.

به نام خدا

با نگاهی به سیر تحولاتی که در قضیه برجام بر ملت ایران گذشت و هزینه ها و دستاوردهایی که این مسئله ملی برای ملت ایران به همراه آورد؛ یک موضوع به روشنی؛در برابر دیدگان قرار گرفت و آن موضوع دور اندیشی رهبر فرزانه و ارزشمند انقلاب در این فرآیند طولانی است.
 
ایشان از همان ابتدای کار؛ عدم خوشبینی خودشان رانسبت به آمریکا ابراز نمودند؛موضوعی که از سوی برخی افراد مورد انتقاد قرار می گرفت.
 
همچنین در اقدام اخیر نمایندگان سنا دیده می شود که آنان هدف خود را مهیا کردن شرایط برای رئیس جمهور بعدی آمریکا در گذاشتن تحریم های بیشتر برای ملت ایران اعلام می کنند؛حتی گفته می شود که تیم آقای ترامپ در حال آماده کردن تحریم های بیشتر خود بر ضد ملت ایران است.
 
با مروری بر این مسائل؛سوال این است که ملت ایران چه راهی در مقابل آمریکا در پیش دارد؟ اینجاست که باز هم دوراندیشی رهبر معظم انقلاب در طرح مسأله اقتصاد مقاومتی؛بیش از پیش نمایان می گردد و روشن می شود که در برابر این دشمن غدار؛راهی جز مقاومت وجود ندارد؛چرا که او نه تنها دست از تحریم بر نمی دارد؛بلکه روز به روز در صدد گسترش تحریم هاست.
 
در پایان باید به این مهم اشاره کنم که نمایندگان ملت هم باید اتحاد خود را در مقابل یکپارچگی نمایندگان آمریکا در دشمنی با ایران؛به رخ دشمن بکشانند و با ارائه واکنش متناسب و متوازن؛خودی نشان دهند و دشمن را از تحریم های بیشتر ناامید سازند.
 
اینجا دیگر عرصه بازی های سیاسی نیست و ملت و دولت و موافق و مخالف؛همگی باید غیظ خود را در برابرآمریکا نشان دهیم و او را از ادامه بدعهدی هایش پشیمان سازیم.انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۹/۱۷
21
2
درود بر جناب سبزیان عزیز انصافاً به نکات بسیار مهمی اشاره کردید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۹/۱۷
4
22
احسنت به این نظرات من به نظر اقای صادقی نزدیکتر هستم از همه صاحب نظران درباره ی برجام تشکر میکنم ولی نظر اقای صادقی ار همه پخته تر بود

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: