فرماندار دلفان:

دهمین جلسه کارگروه و اشتغال استان لرستان با حضور وزیر ارتباطات،استاندارلرستان ،نماینده مردم دلفان وسلسله در مجلس شورای اسلامی وجمعی ازمدیران استان و معاونان وزارت و ارتباطات درمحل فرمانداری دلفان برگزار شد.

کد خبر: ۸۷۶۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۷

به گزارش دلفان امروز؛ فرماندار دلفان بابیان اینکه یکی ازمهمترین شاخص های توسعه وپیشرفت هرمنطقه ای زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات است اظهار کرد: فقط ۱۷ روستا از ۴۴۰ روستای دلفان به اینترنت دسترسی دارندوشهرستان دلفان در زمینه زیرساخت های مخابراتی وارتباطات دارای مشکلات عدیده ای ایست که بارها برای رفع آنها به مسئولان استانی منعکس شده است.

جعفرطولابی گفت: ۳۲۸ روستای شهرستان دلفان زیرپوشش تلفن همراه هستند و ۴۰ روستا هیچ گونه پوشش مخابراتی ندارند.

وی تصریح کرد، ،.باتوجه به پراکندگی وتعدادبالای روستاها،کوهستانی بودن منطقه اغلب ۴۴۰ روستای این شهرستان با مشکلات حوزه کاری وزارت ارتباطات ازقبیل نبود و یا کندی سرعت اینترنت ،آنتن دهی ضعیف،زیرساخت های ارتباطی فرسوده و….دست به گریبان است.

وی تقویت پهنای باند اینترنت پرسرعت ورفع مشکلات زیرساخت هارایکی دیگرازخواسته های خوددانست و افزود:اینترنت موجوددرشهرستان سرعت بسیار پایینی دارد ومردم و ادارات از این موضوع ناراضی هستندو نیاز است تا اینترنت نسل ۴ در منطقه راه اندازی شود .

طولابی ادامه داد:درسطح شهرستان دلفان فقط تعداد معدودی از روستاها ازاینترنت پرسرعت برخوردارهستند بنابراین نیاز است تا دست کم روستاهای پرجمعیت و واجد شرایط براساس شاخص هایی ازقبیل جمعیت وشعاع تا مرکز شهرستان ازبرنامه ریزی برای بهره مندی از اینترنت پرسرعت صورت بگیرد.

بر طرف کردن کردن مشکلات دفاتر ICT روستایی به عنوان ارائه دهنده خدمات بانکی و مخابراتی در روستاها دیگرخواسته طولابی ازدکتر واعظی بود و عنوان کرد: دفاتر ICT در روستاها به علت نبود درآمد وحقوق نامناسب وضعیت خوبی ندارند ودرحالت تعطیل یا نیمه تعطیل رها شده اند.انتظار داریم تا این دفاتر به دفاتر پیشخوان دولت تبدیل شوند تا با توجه به وسعت وظایفی که دفاترپیشخوان دارنددر راستای اقتصاد مقاومتی به افزایش درآمد واشتغال گام های اساسی بردارند.

وی به تعطیلی سایت کوه نوراشاره کرد و افزود:سایتهای شرکت تلفن های سیار مانند سایت های« سفره کوه »و«اکل کوه»وسایت کوه نور یا بعضا تعطیل هستند ویا بصورت نیمه فعال کار می کنندکه ضرورت داردفعال تر شوند تا قسمت اعظمی از مشکلات مخابراتی در حوزه تلفن همراه را برطرف وپوشش بهتری را رقم بزنند.

فرمانداردلفان افزود،مشکل دیگر در حوزه مخابرات دکل های نصب شده می باشند.زیرا این دکل ها به علت ارتفاع پایین وباتوجه به کوهستانی بودن منطقه و وجود پستی ها وبلندی های نمی نوانند پوشش لازم راداشته باشندواگر ارتفاع این دکل ها بیشتر شوند نقاط کور پوشش بهتری خواهند داشت وسبب خدمات بهتری می گردد.

به روزشدن تجهیزات مخابراتی دردلفان هم خواسته ای بودکه فرمانداردلفان مطرح کردوگفت: تجهیزات سایت های مخابراتی دردلفان به روز نیستند وازتجهیزات قدیمی که عمر مفید خود را ازدست داده اند استفاده می گردد و همین باعث شده تا به واسطه وزش باد یا بارش باران خیلی از سایت ها دچار اختلال گردند و لذا به روز کردن وبازسازی تجهیزات مخابراتی در دلفان امری ضروری است.

منبع:نیو تدبیر


انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: