فعالان فرهنگی و سیاسی دلفان از نقض برجام می‌گویند(5)

در روز های گذشته  خبرهایی به نقل از منابعی در کاخ سفید منتشر شد که اوباما اعتقاد دارد این مصوبه ضدایرانی کنگره به منزله نقض برجام نیست و بنابراین تلاشی برای وتوی این مصوبه نخواهد کرد و این قانون را امضاء می کند.

کد خبر: ۸۷۸۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۷

گروه سیاسی دلفان امروز؛مجلس سنا تمدید قانون تحریم های 10 ساله ایران را با موافقت 100% خود تصویب کرد و با توجه با اینکه این قانون پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود، قانونی با یکی از کم سابقه ترین اجماع درباره ایران از ساختمان کنگره به ساختمان کاخ سفید خواهد رفت و توافق هسته ای با ایران را به چالش خواهد کشید.

در روز های گذشته نیز خبرهایی به نقل از منابعی در کاخ سفید منتشر شد که اوباما اعتقاد دارد این مصوبه ضدایرانی کنگره به منزله نقض برجام نیست و بنابراین تلاشی برای وتوی این مصوبه نخواهد کرد و این قانون را امضاء می کند.

رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور و جمعی از مسئولین ارشد کشور  پیشتر تأکید کرده‌ بودند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است.

حشمت اله رحمانی و علی مرادی کاکاوندی از فعالان فرهنگی-سیاسی شهرستان دلفان در یادداشت های که بصورت اختصاصی در اختیار دلفان امروز قرار گرفته است،به این اقدام دولت آمریکا واکنش نشان داده و از نقص برجام سخن گفته اند..

علی مرادی کاکاوندی

 http://delfanemrooz.ir/manager_ent_87/uploads/63371_orig.jpg

دولت زور گو و مستبد آمریکا  از همان روز بعد از اجرایی شدن برجام سعی در اخلال در چگونگی اجرای این تعهد نامه بین المللی داشت.

آمریکا با تمدید قانون موسوم به داماتو(ایسا) در مجلسین نمایندگان وسنای آمریکا با اکثریت قاطع  در واقع آخرین میخ را بر تابوت نیمه جان برجام زد.

مسئولان ارشد نظام  در سایه رهنمودهای رهبر حکیم و فرزانه انقلاب برای پاسخ قاطع وپشیمان کننده به آمریکا  آمادگی کامل را داشته باشند.


به نام خدا

همانطوری که ملت بزرگ ایران اطلاع دارند دولت بد عهد و پیمان شکن آمریکا به  همراه چهار عضو دائم دیگر شورای امنیت به همراه آلمان وجمهوری اسلامی ایران بعد از حدود 2 سال مذاکره موافقت کردند تا بر اساس یک سند بین المللی که اتفاقا به تایید شورای امنیت سازمان ملل هم رسید درقالب برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) تعهداتی را طرفین بپذیرند، بعد ازاجرایی شدن برجام یک طرف این  معاهده بین اللملی یعنی جمهوری اسلامی ایران  به گفته مسئولان بلند پایه نظام در موضوع هسته ای و نیز تایید آژانس بین اللملی انرژی اتمی بعداز بررسی های فراوان کارشناسان این نهاد مسئول به همه تعهدات خود دربرجام حتی در برخی جاها فراتر از آن عمل کرده است.

اما متاسفانه  دولت زور گو و مستبد آمریکا به بهانه ها و ترفندهای محتلف از همان روز بعد از اجرایی شدن برجام سعی در اخلال در چگونگی اجرای این تعهد نامه بین المللی داشت  واجازه نداد آنطور که باید و شاید برجام روند قانونی خود را طی کند و دست آخر هم آمریکا با تمدید قانون موسوم به داماتو(ایسا) در مجلسین نمایندگان وسنای آمریکا با اکثریت قاطع  در واقع آخرین میخ را بر تابوت نیمه جان برجام زد و یکبار دیگر بی اعتباری ،بی آبرویی وبی اعتنا بودن به تعهدات بین اللملی  خود  را برای جهانیان آشکار تر کرد و اتفاقا این تصمیم  مجلسین آمریکا حقانیت جمهوری اسلامی ایران و پایبندی آن  به تعهدات بین اللملی را بیش از گذشته اثبات کرد.

حال سوالی که مطرح می شود این است که در صورت امضاء این قانون از سوی اوباما رئیس جمهور آمریکا و اجرایی شدن آن  عکس العمل ایران چه باید باشد؟

به اعتقاد من قبل از هر اقدامی از سوی ایران  ذکر چند نکته ضروری است اول اینکه علی الرغم آمادگی مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای عکس العمل قاطع و بایسته به این پیمان شکنی و نقض عهدآمریکا در موضوع برجام،ضرورت دارد تا زمان امضاء این قانون از سوی رئیس جمهور آمریکا، هوشیارانه عمل کرده و دست به هیچ اقدامی که ناقض برجام باشد نزنند چراکه به اعتقاد من آمریکا دنبال حساسیت سنجی  درایران و نیز عکس العمل دیگر طرفهای درگیر در برجام است که الحمدالله قاطبه موضع گیریها در این مورد به نفع جمهوری اسلامی ایران بوده است ودر واقع آمریکا دنبال این هست که با ترفندهای مختلف وایجاد حساسیت  واختلاف در بین مردم ومسئولان ،ایران را به عنوان ناقض برجام معرفی کند.

دوم اینکه مردم در کنار مسئولان ارشد نظام و در سایه رهنمودهای رهبر حکیم و فرزانه انقلاب وحدت خود را حفظ کرده  وبرای پاسخ قاطع وپشیمان کننده به آمریکا  ودیگر هم دستانش در منطقه وجهان که در طول تاریخ خیانتهای آنها در حق ملت ایران کم نیست آمادگی کامل را داشته باشند.

البته به اعتقاد من در صورت نهایی شدن قانون (ایسا) و نقض برجام برنده اصلی این پرونده جمهوری اسلامی ایران است چرا که اولا بر جهانیان ثابت خواهد شد که ایران دنبال گفتگو، مذاکره وحل و فصل مسالمت آمیز اختلافات است چیزی که مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی هایشون بر آن تاکید داشتند ودوم اینکه امکان بازگشت ایران به قبل از برجام در بحث غنی سازی هسته ای ونیز رفع محدویتهایی که  به واسطه برجام پذیرفته ایم وجود دارد.

و در پایان دولت ملزم است در صورت نهای شدن قانون(ایسا) با امضای رئیس جمهور آمریکا، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی موسوم به اقدام متقابل و متناظر جمهوری اسلامی ایران در برابر نقض برجام را هرچه سریعتر اجرایی وعملیاتی کند تا بیش از این شاهد تضییع حقوق ملت ایران نباشیم.

حشمت اله رحمانی
 http://delfanemrooz.ir/manager_ent_87/uploads/139404260203.jpg
 
در مدت زمان کوتاهی  دست و نیت پلید آمریکا و همپیمانانش را برای جهانیان وملت ایران رو شد.
 
چه برجام به فرجام برسد وچه نرسد این ملت و دولت ایران است که باهمسویی و اتحاد و اجرای منویات مقام معظم رهبری پیروز نهایی میدان خواهد بود .

به نام خدا

بادرود به روح بلند و پر فتوح و ملکوتی امام خمینی رضوان الله تعالی که در رابطه با ارتباط سیاسی ملت مظلوم ایران (جمهوری اسلامی)با دولت آمریکا با کلامی گهر بار که از ضمیری پاک برآمده در یک کلام فرمود : رابطه ما با امریکا مانند رابطه ی گرگ و میش است و این یک اصل دایمی است  که هرگز زوالی برای آن یافت نخواهد شد و در هر عصر و زمانی محقق خواهد شد.
 
در زمانی که دول به ظاهر قدرتمند درپی نمایش چهره ای ملایم و بشر دوست برای این گرگ در لباس میش در اذهان جهانیان بودند این دیپلماسی نظام پویای مقدس اسلامی بود که با رهنمودهای آگاهانه وشجاعانه مقام معظم رهبری با مد نظر قراردادن بد عهدی آمریکا و دول همسویش  در یک دیپلماسی تحت عنوان نرمش قهرمانانه در مدت زمان کوتاهی  دست و نیت پلید آمریکا وهمپیمانانش را برای جهانیان وملت ایران روکرد قطعا چه برجام به فرجام برسد وچه نرسد این ملت و دولت ایران است که باهمسویی و اتحاد و اجرای منویات مقام معظم رهبری پیروز نهایی میدان خواهد بود .
 
پیدایش انقلاب اسلامی ایران در این برهه از زمان تجلی اراده خدا در استکبار ستیزی مردم ستمدیده بود وخداوند این چراغ هدایت را برای مبارزه با استکبار روشن نموده است
 
شیخ ابوسعید ابوالخیر:
چراغی را که ایزد برفروزد            هرآن کس پف کند ریشش بسوزد

بی شک این مشعل الهی که منبع وانرژی آن خون پاک شهداء است تا ابد هدایتگرست وخاموش نخواهد شد وبه مصداق آیه ی 54سوره آل عمران  «وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ  وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ» مکر وحیله و دسیسه های استکبار و ایادیشان  به خودشان برخواهد گشت و ر هبری وملت و دولت ایران اسلامی پیروز میدان خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: