استاندار لرستان با بیان اینکه بسیاری از مدیران و کارشناسان با خودروهای دولتی به همراه خانواده در ایام تعطیل تردد می‌کنند، گفت: استفاده از خودروهای دولتی در ایام تعطیل کاری غیراخلاقی و نادرست است.

کد خبر: ۸۷۸۶
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱

به گزارش دلفان امروز؛ هوشنگ بازوند در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه اعتبارات حوادث در ستاد حوادث غیرمترقبه هفته گذشته تصویب‌شده است، اظهار داشت: مصوبه دولت برای استان لرستان در رابطه با حوادث 141 میلیارد تومان از محل ماده 12 قانون مدیریت بحران بود که حدود 47 میلیارد تومان از این اعتبارات به بازسازی پروژه‌های عمرانی اختصاص داده‌شده است.

وی افزود: 26 میلیارد تومان دیگر در راستای کمک‌های بلاعوض به خسارت دیدگان ناشی از سیل و سایر حوادث اختصاص‌یافته است.

استاندار لرستان عنوان کرد: همچنین 68 میلیارد تومان از محل اعتبارات ستاد حوادث به‌صورت تسهیلات بانکی با بهره چهار درصد به استان لرستان اختصاص‌یافته که سود آن از طریق دولت پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تقاضا داریم در اسرع وقت نسبت به مبادله موافقت‌نامه اعتبارات ابلاغ‌شده برای استان از محل ستاد حوادث اقدام کند، بیان کرد: همچنین دستگاه‌های اجرایی استان نیز پیگیری‌های لازم در راستای مبادله این موافقت‌نامه‌ها را داشته باشند.

بازوند به تشکیل کمیته‌ای با مسئولیت معاون عمرانی استانداری لرستان در راستای جذب تسهیلات ستاد حوادث اشاره کرد و گفت: مدیرکل بنیاد مسکن لرستان  پیگیری‌های لازم در راستای دریافت تسهیلات بانکی اعتبارات ستاد حوادث استان را انجام دهد در غیر این صورت امکان دارد بانک‌ها سختگیرانه با این موضوع برخورد کنند.

وی تصریح کرد: میزان اعتبار جرائم راهنمایی و رانندگی به استان لرستان حدود 12 میلیارد و 198 میلیون تومان است که از این میزان حدود سه میلیارد و 659 میلیارد تومان بین دهیاری‌ها توزیع خواهد شد و طبق ضوابطی که دهیاری‌ها دارند توزیع می‌شود و مابقی آن بین شهرستان‌های استان توزیع خواهد شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: از توزیع اعتبارات جرائم راهنمایی و رانندگی استان لرستان حدود چهار میلیارد و 115 میلیون تومان مربوط به شهر خرم‌آباد است.

وی بابیان اینکه سهم شهرداری شهرستان  بروجرد از این میزان حدود دو میلیارد تومان است، اظهار داشت: همچنین سهم شهرداری دورود 777 میلیون تومان، شهرداری الیگودرز 529 میلیون تومان، شهرداری ازنا 255 میلیون تومان، شهرداری سلسله 167 میلیون تومان، شهرداری دلفان 210 میلیون تومان، شهرداری کوهدشت 228 میلیون تومان، شهرداری پلدختر 136 میلیون تومان، شهرداری رومشکان 79 میلیون تومان و شهرداری دوره چگنی21 میلیون تومان بوده است.

بازوند بابیان اینکه بسیاری از مدیران و کارشناسان با خودروهای دولتی به همراه خانواده در ایام تعطیل تردد می‌کنند، اظهار داشت: استفاده از خودروهای دولتی در ایام تعطیل کاری غیراخلاقی و نادرست است و تاکنون یک یا دو بار با دیدن آن‌ها شماره پلاک خودروهای موردنظر را یادداشت کردم و همچنین تصمیم داشتم از پلیس بخواهم ماشین این افراد را توقیف کند و باوجوداینکه خانواده این افراد در ماشین بود، تحویل آن‌ها با پلیس  کاری اخلاقی نبود.

وی بابیان اینکه هفته آینده نامه‌ای به نیروی انتظامی مبنی بر اینکه هر خودروی دولتی در ایام تعطیلات در ساعات غیر اداری با خانواده تردد کند متوقف شود مکاتبه می‌شود، افزود: درصورتی‌که خودرو مربوطه توسط پلیس متوقف شد، افراد نسبت به این موضوع گلایه نکنند.

استاندار لرستان عنوان کرد: درصورتی‌که خودروهای دولتی توسط نیروی انتظامی متوقف شوند قطعاً اقدامات بعدی به همراه خواهد داشت و در صورت توقیف این خودروها با رانندگان آن‌ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی بیان کرد: مدیران  دستگاه‌های اجرایی استان  باید در این راستا تذکرهای لازم را به زیرمجموعه خود بدهند زیرا از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

بازوند در رابطه با بحث بسته حمایتی از توسعه اشتغال پایدار گفت: اخیراً ستاد اقتصاد مقاومتی مصوبه‌ای را گذرانده که بتواند یکسری یارانه‌ها و مشوق‌هایی را به تعدادی پروژه‌های اقتصاد بپردازند که به این منظور کارگروهی تعریف‌شده که دبیر آن مشخص نشده و چون در راستای کارگروه اشتغال است بهتر است که دبیری آن را به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان واگذار کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین در این کارگروه باید پروژه‌هایی از هر شهرستان که می‌توانند از این یارانه‌ها استفاده کنند، مشخص کنند و پیگیری نمایند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان طی روزهای شنبه هر هفته باید برگزار شوند و پروژه‌هایی را که نیازمند یارانه هستند به هر شکل ممکن یارانه مدنظر را در اختیارشان قرار دهند. وی  در رابطه با جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت:در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تاکنون بعضی از شاخص‌ها را مطرح نکرده‌ایم و لازم است در این جلسات به شاخص‌هایی که تاکنون در دستور کار استان قرار نگرفته از قبیل قاچاق کالا و ... پرداخته شود.

منبع:تسنیم

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۹/۲۸
0
0
جناب استاندار چه عجب. دوستان مدیر وسیله دولتی شده وسیله شخصیشون. سرویس ایاب و ذهاب فرزندانشان. آژانس مهمانی های شبانه آنها.سرویس خرید بازارشان و....... راستی این را برای خود یک کلاس میدانند.روزگاری بر روی این خودروها نوشته شده بود استفاده اختصاصی ممنوع. اما حالا برای این مدیران شده استفاده خانوادگی مجاز.. راستی چند روزی پیش شاهد بودم که فرزند نوجوان یکی از همین مدیران درشب در حین رانندگی در داخل شهر بود.چشممان روشن...!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: