فعالان فرهنگی و سیاسی دلفان از نقض برجام می‌گویند(6)

رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور و جمعی از مسئولین ارشد کشور  پیشتر تأکید کرده‌ بودند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است.

کد خبر: ۸۷۹۰
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۸

گروه سیاسی دلفان امروز؛مجلس سنا تمدید قانون تحریم های 10 ساله ایران را با موافقت 100% خود تصویب کرد و با توجه با اینکه این قانون پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود، قانونی با یکی از کم سابقه ترین اجماع درباره ایران از ساختمان کنگره به ساختمان کاخ سفید خواهد رفت و توافق هسته ای با ایران را به چالش خواهد کشید.

 روز گذشته نیز اوباما این مصوبه را به صورت رسمی به قانون تبدیل کرد.

رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور و جمعی از مسئولین ارشد کشور  پیشتر تأکید کرده‌ بودند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است.

علی رستمیان نماینده مردم دلفان و سلسله در گفتگو با خبرنگار دلفان امروز به این اقدام دولت آمریکا واکنش نشان داده و از نقص برجام سخن گفته است.

علی رستمیان دلفان

 

وی در این‌باره اظهار داشت: مجلس در مصوبه ای که هیچ ابهامی در آن وجود ندارد، دولت رو ملزم به اجرای برجام کرده است و با توجه به آن قانون، اگر طرف مقابل خلف وعده کرد دولت باید برای مقابله اقدام کند.

رستمیان افزود: هدف برجام رفع تحریم ها بود، و اگر تحریمی رفع نشود، دیگر برجامی نیز وجود نخواهد داشت.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری  همواره نسبت به بدعهدی های آمریکا هشدار داده بودند و دولت و ملت باید با همدیگر همدل و همصدا باشند.

وی خاطرنشان کرد: برجام تنها در شرایطی باید ادامه پیدا کند که تمامی تحریم ها برداشته شود.

رستمیان به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کرد و گفت: گویا جان کری اعلام کرده که دولت آمریکا تحریم های مرتبط با برجام را به حالت تعلیق در خواهد آورد، ولی همه این ها بازی سیاسی است و مطمئناً چنین اتفاقی نخواهد افتاد و تحریم ها همچنان پا برجا خواهند ماند.

وی اظهار داشت: ما خود را برای هر کارشکنی آمده کرده ایم و همانطور که رهبری فرموند اگر آن ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش خواهیم زد.

این نماینده مجلس افزود: ما بصورت کلی تمدید این تحریم ها را در هر صورتی نقض برجام می دانیم و باید این را دانست که تمامی وعده های آمریکا خدعه و نیرنگی بیش نیست.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
محسن حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۹/۲۹
1
26
مطالب را خیلی شفاف وبه راحتی باید گوش زد کرد عده ای از کارکنان دولت (به غیر از فرهنگیان ) که به تعداد انگشتان نمی رسند در دوران تبلیغات انتخاباتی واقعا" سنگ تمام برای رستمیان گذاشتند همه می دانیم که ایشان بازنشسته شده بودند اسم ورسمی مثل سایر کارکنان دولت نداشتند اما با وجود این عزیزان که پلکان ترقی ایشان شدند جایگاه ملی رسیدند می ارزد جناب رستمیان این عرضه و شهامت را داشته باشد که حداقل مدیران شهرمان بومی باشند تا مردم از عملکرد وتلاش زاید الوصفی که داشتند احساس شکست وندامت نداشته باشند وان شا الله این گونه نباشد که خود کرده خود را سرزنش کند.
جوانان دلفانی حامی رستمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۰۹/۲۷
0
28
این دوره از نمایندگی مجلس حساسترین دوره نمایندگی مجلس طی چهار ده اخیر بود به جهت شعارهایی که آقای رستمیان در سنخرانیهای خود تکرار می کردند که یکی از آنها گزینش وانتخاب مدیران بومی بود که با پشتیبانی حد اکثری مردم دلفان همراه بود که متا سفانه خیلی زود این شعار کارایی واعتبار خود را ازدست داد ومنجر به این شد که افراد غیر بومی خصوصا" کوهدشتیها مدیریت اداراتمان به راحتی تصاحب کنند در صورتی که در زمان نمایندگی محمدی وسوری که غیر بومی بود ومردم هم خیلی نسبت به ایشان حساس بودند اتفاق مهم نیفتاد وبومیها مدیریت داشتند کهاین شعا ر در حال حاضر نقض گردید مابقی شعارها شعارهایی هستند با یک دوره چهار ساله امکان عملیاتی شدن آن وجود ندارد از جمله آب وفاظلاب دوره 16 ساله جادهای روستایی و مال رو 2 ساله چهار بانده شدن راههای مواصلاتی دوره 16 ساله تجهیزات بیمارستانی طولانی مدت اشتغال نا کار آمد ولذا تنها شعاری که از همه راحت تر وزود بازده تر بود انتخاب مدیران بومی که حد اکثر در سال اول رستمیان می بایست به بار بنشیند که متا سفانه در نطفه توسط مدیران استانی خفه شد.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: