رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از برنامه ریزی برای تجهیز ۱۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دلفان به سیستم آبیاری نوین خبر داد.

کد خبر: ۸۷۹۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۵

به گزارش دلفان امروز؛ عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با اشاره به اینکه خوشبختانه یکی از برنامه های  مناسب جهاد کشاورزی که درسطح استان صورت گرفت بحث بهره وری منابع آبی است، اظهار داشت: باتوجه به اهمیت موضوع و حمایت دولت در شهرستان دلفان مسیر برای تحول سیستم های آبیاری نوین هموارشده است.

http://media.mehrnews.com/d/2016/12/17/3/2308332.jpg?ts=1481960909249

وی با بیان اینکه اگرچه در شهرستان دلفان ظرفیت ها و پتانسیل های لازم برای پوپایی و راه اندازی سیستم آبیاری وجود داشته اما متاسفانه این امر مهم صورت نگرفته است، تصریح کرد: به نظرمی رسد یکی ازعوامل تاخیری در این رویکرد فقدان اطلاعات کافی و جامع بوده که خوشبختانه این نقاط ضعف و نارسایی ها را شناسایی کرده واقدام به عملیاتی کردن این ایده کرده ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با اشاره به اینکه امروز ۱۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دلفان با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به سیستم آبیاری نوین مجهز می شود، افزود: درشهرستان سلسله نیز ۸۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری نوین مجهز می شود.

بازدار افزود: این پروژه ها تا پایان خرداد ۹۶ به اتمام خواهند رسید.

منبع:مهر

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: