گزارش؛

محور ارتباطی نورآباد - خرم آباد به دلیل واقع شدن در مسیر شمال غرب و غرب به جنوب کشور یکی از محورهای پرتردد استان لرستان به شمار می رود که به دلیل دوطرفه بودن و پیچ های خطرناک در برخی نقاط همواره حوادث رانندگی تلخ و دلخراشی در آن رخ می دهد.

کد خبر: ۸۷۹۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۷

به گزارش دلفان امروز؛ محور ارتباطی نورآباد - خرم آباد به دلیل واقع شدن در مسیر شمال غرب و غرب به جنوب کشور یکی از محورهای پرتردد استان لرستان به شمار می رود که به دلیل دوطرفه بودن و پیچ های خطرناک در برخی نقاط همواره حوادث رانندگی تلخ و دلخراشی در آن رخ می دهد.

 یکی از نقاط حادثه خیز این محور ارتباطی پیچ گاوکش است که در 15 کیلومتری محور ارتباطی نورآباد به خرم آباد قرار دارد.

در کمتر از 2 ماه کشته شدن پنج تن و مصدوم شدن 24 تن در تصادف مینی بوس، برخورد 2 دستگاه پژو با یکدیگر و تصادف 2 دستگاه پراید و پژو در این محدوده شاهدی بر حادثه خیز بودن این پیچ خطرناک است که از آن به عنوان پیچ مرگ یاد می شود.

پیج تند، سراشیبی، عرض کم جاده، نبود خط کشی و علائم هشدار دهنده ایمنی، غیراستاندارد بودن مسیر، واقع شدن واحدهای مسکونی در اطراف آن و وجود برخی درختان موجب وقوع تصادف های دلخراش منجر به مرگ فراوانی در پیچ گاوکس طی 2 دهه گذشته شده است.

این سوانح رانندگی نتوانسته تلنگری به مسئولان مربوطه برای حل مشکلات و رفع نواقص فنی این نقطه از محور ارتباطی نورآباد به خرم آباد باشد و متاسفانه همچنان شاهد بروز اینگونه تصادفات خونین در این جاده هستیم.

عملیات ساخت طرح چهار خطه نورآباد به خرم آباد از سال 1389 آغاز شده اما هنوز تکمیل نشده است.

محور خرم آباد - نورآباد 73 کیلومتر است که تاکنون 42 کیلومتر آن از مسیر نورآباد تا نزدیکی روستای گاوکش چهارخطه شده و احداث 31 کیلومتر آن در حال انجام است.

عرض کم محور ارتباطی نور آباد به خرم آباد جوابگوی حجم ترافیک این محور نیست و با توجه به وجود نقاط حادثه خیز، تخصیص اعتبار برای تکمیل طرح چهار خطه شدن این مسیر ارتباطی ضروری است.

امید است مسئولان مربوطه اقدامات لازم را برای تسریع در عملیات چهارخطه این محور انجام دهند البته طبق نظر کارشناسان پیچ گاوکش به دلیل داشتن مشکل فنی حتی در صورت چهار خطه شدن نیز خطر آفرین خواهد بود لذا انتظار می رود علاوه بر چهارخطه شدن، مشکل فنی این پیچ نیز برطرف شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی دلفان در این باره گفت: طرح چهار خطه کردن محور نورآباد - خرم آباد برای تسریع در اجرا به هفت پیمانکار واگذار شد. روح الله زمانی افزود: سه پیمانکار از مسیر نورآباد تا مرکز بخش فیروز آباد مشغول کار بودند که کار یکی از آنها به پایان رسیده و 2 پیمانکار دیگر همچنان مشغول کار هستند.

وی اظهار کرد: تاکنون 11 کیلومتر از مسیر نورآباد و کل مسیر خرم آباد تا پلیس راه چهار خطه شده است.

وی با تکذیب شایعه کوتاهی مشاور و پیمانکار طرح دلیل اصلی تکمیل نشدن طرح را نبود اعتبار اعلام کرد و افزود: برای تکمیل 11 کیلومتر باقیمانده از مسیر نورآباد بیش از 12 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

این مسئول، دلیل فنی بیشتر تصادفات در پیچ گاوکش را عرض زیاد جاده و نبود خط کشی عنوان کرد و گفت: نبود خط کشی موجب سردر گمی و خطای دید رانندگان می شود.

وی تفکیک اداره راه و شهرسازی به ادارات راه، حمل و نقل عمومی و مسکن را از عوامل مهم خط کشی نشدن چهار کیلومتر روستای سرناوه به گاوکش عنوان کرد و افزود: چندین ماه است با مکاتبات فراوان از اداره راهداری خواسته ایم که این مسیر را خط کشی کند اما متاسفانه نبود اعتبار را مطرح می کنند.

رئیس اداره راه و شهرسازی دلفان اظهار کرد: با فشار به پیمانکار طرح مبلغ 150 میلیون ریال دریافت و به مجری طرح خط کشی پرداخت شد تا این کار را انجام دهند.

وی افزود: کار زیرسازی پنج کیلومتر از محور نور آباد - خرم آباد از سمت نورآباد به پایان رسیده و آماده بیس و آسفالت ریزی است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: