فعالان فرهنگی و سیاسی دلفان از نقض برجام می‌گویند(7)

رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور و جمعی از مسئولین ارشد کشور  پیشتر تأکید کرده‌ بودند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است.

کد خبر: ۸۸۴۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲

گروه سیاسی دلفان امروز؛مجلس سنا تمدید قانون تحریم های 10 ساله ایران را با موافقت 100% خود تصویب کرد و با توجه با اینکه این قانون پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود، قانونی با یکی از کم سابقه ترین اجماع درباره ایران از ساختمان کنگره به ساختمان کاخ سفید خواهد رفت و توافق هسته ای با ایران را به چالش خواهد کشید.

چندی پیش نیز اوباما این مصوبه را به صورت رسمی به قانون تبدیل کرد. 

رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور و جمعی از مسئولین ارشد کشور  پیشتر تأکید کرده‌ بودند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است.

رضا رضایی و علی مهری از فعالان فرهنگی-سیاسی شهرستان دلفان در یادداشت های که بصورت اختصاصی در اختیار دلفان امروز قرار گرفته است،به این اقدام دولت آمریکا واکنش نشان داده و از نقص برجام سخن گفته اند..

علی مهری

"توافق" با جماعتی که سردمدارشان شیطان بزرگ بدعهد و پیمان شکن است مصداق بارز "تکیه بر باد" خواهد بود.

روزی که "برجام"، "برجام" نامیده شد، قرار بود "برنامه ­ی جامع اقدام مشترک" دست کم هفت کشور مرتبط به آن باشد؛ حال آن­که در مقام عمل، چیزی که تا کنون از "برجام" بهره­ ی ملت ما شده است، "برجام" بوده است با یک چوب "الف" در انتهای آن؛ "برجاما"، برنامه­ ی جامع اقدامات "ما" !!!

 عدم توازن در تعهدات پذیرفته شده و تصریح نشدن به اجرای گام به گام عملیات از سوی طرفین توافق، یکی از اشتباهات راهبردی ما در تنظیم مفاد آن است.

نباید اجازه داد که تفکر برجامی در این کشور ریشه محکم کند.

برملا کردن چهره­ ی خبیث کاخ نشینان از نوع سفید آن، نمی­تواند بهانه­ ی قابل اعتنا و باور پذیری برای تحمیل آن همه هزینه­ ی مادی و معنوی بر گرده­ ی ملت مظلوم و شریف ایران باشد.

برجام می­تواند واکسنی کارآمد برای پیشگیری از افتادن در دام "باب شدن الگوهای مشابه با برجام" باشد.

به نام خدا

حتی اگر حقوق­دانی خبره باشی و نه یک سرهنگ، وقتی از ارزش­ها و آرمان­های اصیل و ماهوی انقلاب کوتاه بیایی و چشم بر داشته ­های بی شمار ملت خود ببندی و متعصبانه مسیر برون رفت از ریز و درشت مشکلات مادی و معنوی کشور را حصول "توافق" با جماعتی که سردمدارشان شیطان بزرگ بدعهد و پیمان شکن است به ملت معرفی کنی، کارت مصداق بارز "تکیه بر باد" خواهد بود و دیری نمی­شود که زمزمه­ی "نازک آرای تن ساق گلی، که به جانش کشتم، و به جان دادمش آب، ای دریغا به برم می­شکند" ورد زبانت خواهد شد.

و ناگفته پیداست که این سخن ما نه از باب شماتت و زخم زبان و ابراز خرسندی از فرو ریختن سقف آمال و آرزوها و به قولی "تدبیر و امیدهای" دولت محترممان، بلکه از باب عمل به فرموده­ی "فَاعتَبِروا یا اولی الاَبصار" (الحشر، 2) است و نهیبی برای درس شدن فرجام این دست نشست و برخاست­ ها با "دشمنان" قسم خورده­ی نظام اسلامی.

همان گونه که امام راحل (رحمه الله علیه) فرمودند که عبادات ذکریه را آن­قدر باید به زبان تکرار کرد که روح آن عبادات، نقش جان انسان بشود، ما شاگردهای مکتب خمینی عزیز هم می­بایست درس­ها و دستاوردهای بصیرت افزای این "برجام" را آن قدر برای خود تکرار کنیم تا بی اعتنایی نسبت به وعده­ی وفور یافتن "سیب و گلابی" در گلستان برجامی کشور، از مسیر مذاکره با سرکرده­ی استکبار و دار و دسته و طفیلی­ هایش نوش جانمان شود و بر عمق وجودمان بنشیند.

روزی که "برجام"، "برجام" نامیده شد، قرار بود "برنامه ­ی جامع اقدام مشترک" دست کم هفت کشور مرتبط به آن باشد؛ حال آن­که در مقام عمل، چیزی که تا کنون از "برجام" بهره­ ی ملت ما شده است، "برجام" بوده است با یک چوب "الف" در انتهای آن؛ "برجاما"، برنامه­ ی جامع اقدامات "ما" !!! تا این­جای کار فقط این ما بوده­ ایم که بی آن­که طرف سیّاس مقابلمان قدم از قدم بردارد، سر از پا نشناخته و با شتابی مثال زدنی، به یکایک انتظارات تمام ناشدنی آن­ها لبّیک گفته­ ایم. و این عدم توازن در تعهدات پذیرفته شده و تصریح نشدن به اجرای گام به گام عملیات از سوی طرفین توافق، یکی از اشتباهات راهبردی ما در تنظیم مفاد آن است.

بدون شک، برملا کردن چهره­ ی خبیث کاخ نشینان از نوع سفید آن، نمی­تواند بهانه­ ی قابل اعتنا و باور پذیری برای تن دادن به عقب نشینی­ های متعدد صورت گرفته، و تحمیل آن همه هزینه­ ی مادی و معنوی بر گرده­ ی ملت مظلوم و شریف ایران باشد.

از این حال و هوا که فاصله بگیریم، با اندکی درایت می­ توان نیمه­ های پری هم برای لیوان برجام تصور کرد. چه بسیار مواقعی که یک انسان عاقل و سالم، از جیب مبارکش هزینه می­ کند، پول­ های بعضا گزاف می­ دهد و با آن ویروس و تب و درد موقت برای خود می­ خرد. آری، برجام و همه­ ی تب و لرزهایش نیز می­تواند واکسنی کارآمد برای پیشگیری از افتادن در دام "باب شدن الگوهای مشابه با برجام" باشد.

نباید اجازه داد که تفکر برجامی در این کشور ریشه محکم کند؛ چرا که این تفکر اساسا با مشی انقلاب زاویه­ ی منفرجه دارد و مخلّ عزت و استقلال انقلاب اسلامی ماست. باید بر همگان واضح و مبرهن شود که حال و روز ما با دست به دامان شدن روش­ هایی از جنس برجام و از نوع "توافق­ های به هر قیمت" خوب نخواهد شد. درمان دردهای انکار ناپذیر این روزهای ما نیاز به پیچیدن نسخه ­ای "غیر سیاسی" و "غیر جناحی" از جنس اعلای "تکیه به درون نظام" و "مقاوم سازی انقلاب" در تک تک سلول­های اقتصادی، فرهنگی، علم و فن­آوری و غیر آن دارد.

و اما برجام با همه­ ی فراز و نشیب­ هایش صرفا یک توافق است؛ توافقی که نه تصویبش بوق و کرنا و جشن خیابانی می­ خواست و نه نقض شدنش مصیبت و اندوهی است که بتواند خلل علاج ناپذیری در حرکت رو به رشد قطار سیّال انقلاب ایجاد کند.

ره آورد برجام، فرهنگ شدن همین یک نکته هم که باشد برای ما کفایت می­کند: فرزندان برومند و شایسته ­ی دستگاه دیپلماسی ما باید از این پس راهکارهای عزتمندانه­ تری برای استیفای حقوق این ملت از چنگال چپاول­گران و ددمنشان مستکبر دنیا به کار بگیرند، و البته هوشمندانه ­تر و سنجیده­ تر از این­ها عمل کنند. با این حال برای برجام نقض شده هر آینده­ای که رقم بخورد، ما سپاسگزار نمایندگان دلسوز و پرتلاش خود خواهیم بود و از پروردگار منّان برایشان بهترین­ها را تمنا می­کنیم.

فارغ از تمام این صحبت­ها، چه 22 بهمنی خواهیم داشت امسال، و با غیرت انقلابی خود چه "ستاره ­های سفید نحسی" در آن روز به آتش خواهیم کشید!!! روزی که به لطف حضرت حق، از "وسط" و "چپ" و "راست" این مملکت، ذکر شریف "مرگ بر آمریکا" در عالم خواهد پیچید. و آن روز می بایست خدا را خالصانه ستود، بابت "همدل و همزبان" شدن دولت و ملت، علیه شیطان بزرگ و نوچه های آن، هر چند با یک سال تأخیر....

 علی مهری تونابی: دکترای فیزیک اتمی و مولکولی، در زمینه لیزر - طلبه حوزه علمیه اصفهان

رضا رضایی

 

 http://delfanemrooz.ir/manager_ent_87/uploads/DSC00870-768x432.jpg

مسئله بی اعتمادی به آمریكایی ها و دلایل عدم اعتماد به آمریكا از جمله موضوعات  مهمی است كه در اكثر سخنان رهبر معظم انقلاب دیده می شود.

 آمریکا با تمدید تحریم ها و نقض برجام بار دیگر مهر تاییدی بر دست چدنی زیر دستکش مخملی خود زد.

آنچه برای جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در این برهه می بایست مورد توجه و تاکید قرارگیرد تکیه بر وحدت درونی و توجه و تکیه به توانمندی و اعتماد به نیروهای انقلابی و جوانان نخبه این سرزمین حول محوریت ولایت فقیه و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

به نام خدا

تفکر استکباری و برتری جویی در ساختار سیاسی حکومت آمریکا موجب شده است که مبانی فکری واعتقادی ،فرهنگی ،نظامی ،اقتصادی و سیاسی خود را برتر از سایر جوامع تلقی نموده و با این خود برتر بینی هرجامعه و تفکری را که در راستای تفکر آنها نباشد و یا به دنبال استقلال طلبی و آزادیخواهی باشد دشمن قلمداد و به مبارزه با آنها می پردازد. که در بررسی حکومتهای استعمار گر و مستبد این یک ویژگی انکار ناپذیر است و می توان در گفتار ورفتار سردمداران آنها بخوبی دید دراین دیدگاه هرکه با آنها باشد دوست وهرکه به هرعلت با آنها مصالحه ویا تسیلم نگردد دشمن است .

استکبار جهانی و در راس آنها شیطان بزرگ آمریکا سعی برآن داشته تا با اندیشه و تفکر و فرهنگ دنیوی خود که بر پایه جهان بینی مادی استوار است با همه امکانات فرهنگی ،سیاسی ،اقتصادی ،نظامی وبا بکار گیری رسانه و گسترش شبکه های اجتماعی کنترل شده در قالب تکنولوژی نوین دیگر جوامع را تحت کنترل و سلطه خود در آورد.

مسئله بی اعتمادی به آمریكایی ها و دلایل عدم اعتماد به آمریكا از جمله موضوعات  مهمی است كه در اكثر سخنان رهبر معظم انقلاب دیده می شود.

آمریکا با تمدید تحریم ها و نقض برجام بار دیگر مهر تاییدی بر دست چدنی زیر دستکش مخملی خود زد. وثابت کرد نباید به گفته های به ظاهر مسالمت آمیز آن نه تنها اعتماد بلکه حتی خوش بین بود. این مسئله به خصوص با توجه به  مذاكرات هسته ای كشورمان با كشور های 1+5 از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و رهبری نیز به دلیل همین اهمیت بارها و در اكثر سخنرانی های معظم له به تشریح سیاست های ایالات متحده و دشمنی این كشور با مردم ایران را پرداخته اند.

ایشان با تعابیر مختلف و مثال های فراوانی به بد عهدی ها، عهد شكنی ها و سخنان و سیاست های متناقض آمریكایی ها پرداخته و نسبت به خوش بینی به آمریكایی ها هشدار داده است. و با انتقاد از برخی تلاش ها برای معرفی یك چهره غیر واقعی از آمریكا اشاره كرده و می فرماید با بزك كردن چهره امریكا زشتی ها و خشونت ها و وحشت آفرینی ها این كشور از بین نخواهد رفت. 

از ابتدا نیز نیت استکبار و در راس آنها آمریکا عدم دستیابی به توافق بود و اگر به ظاهر نیز  چهره ی اهل گفتگو را می گرفتند برای فریب اذهان عمومی با بستر سازی جریان امپریالیسم رسانه ای در اختیار بود .دشمنی آمریکا با اصل نظام بوده و هست و کشورهای مانند انگلستان خبیث نیز با آنها همراهی می کنند و یکی از علل  خروج انگلستان از اتحادیه اروپا می تواند از فبل طراحی شده و در راستای اهداف آمریکا و دست آویز ی برای توطئه جدید انگلستان برای بد عهدی ونقض برجام باشد.

به اختصار علل بی اعتمادی در این زمینه چنین بنظر می رسد:        

-تناقض گفتار در مقامات دولت آمریکا

-عدم اعتماد به آمریکا به دلیل خوی استکباری و منطق ضعیف ناشی از خودبرتربینی

-عدم اعتماد به آمریکا به دلیل نفوذ شبکه های صهیونیستی و رژیم غاصب اسرائیل

-عدم اعتماد بواسطه تناقض ورفتار دوگانه در خصوص مسئله حقوق بشر

-بی اعتمادی بواسطه تهدیدهای مکرر و دشمنی دیرینه با نظام مقدس جمهوری اسلامی

-بی اعتمادی به آمریکا به دلیل پیمان شکنی و نقض عهد و پایبند نبودن به قوانین بین المللی


اکنون نیز با توجه به تصویب تحریم ها که آمریکا بار دیگر خوی استکباری و بدعهدی و خوی شیطانی خود را به نمایش گذاشته آنچه برای جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در این برهه می بایست مورد توجه و تاکید قرارگیرد تکیه بر وحدت درونی و توجه و تکیه به توانمندی و اعتماد به نیروهای انقلابی و جوانان نخبه این سرزمین حول محوریت ولایت فقیه و فرمایشات مقام معظم رهبری و بصیرت وتوجه و تلاش درجهت بستر سازی و فراهم نمودن زمینه فرمایشات رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل خواهد بود.چرا که ولایت فقیه ادامه ی حکومت و حرکت امام معصوم است که در زمان غیبت به فقیه عادل و آگاه تفویض شده است.

در طول تاریخ، فقیهان چراغ راه بوده اند و در دوران استعمار این فقها بودند که با نابرابری ها و ظلم ها جنگیدند ولایت فقیه با معانی روشنی بخش و متعالیش نتیجه مبارزات نستوه بزرگ مرد تاریخ معاصر بشریت، امام خمینی (قدس) است. ایشان از توان ولایت و فضایل آن بی نهایت بهره بردند و با تاریخ پر از ستم شرقی و غربی در افتادند.تمام دشمنی آمریکا و غرب و رژیم صهیونیستی با مردم ایران، نتیجه ی پیروی این مردم از ولایت فقیه و ولائی بودن آنان وعدم تسلیم در مقابل استکبار وخواسته های نامشروع وخودخواهانه آنان است.

     
رضا رضایی: کارشناس ارشد علوم سیاسی

 


انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۱۰/۰۹
22
7
بسیار جالب بود بخصوص مسئله انگلستان که در تحلیل آقای رضایی به آن اشاره شده انگلستان گرگ پیرشاید بخاطر همین مسئله از اتحادیه اروپاه بیرون آمده .
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۱۰/۰۹
22
1
خیلی جالبه . نمی دونستم دلفان همچین جوانان ها نخبه ای داره. درود بر جناب مهری

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: