فرماندار دلفان گفت: شهرستان دلفان در شاخص گازرسانی به روستاها در لرستان پیشرو است.

کد خبر: ۸۸۶۳
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۳

به گزارش دلفان امروز؛ جعفر طولابی فرماندار دلفان امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: گازرسانی به روستاها به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه نقش موثری در ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و درآمدزایی روستائیان دارد بر همین اساس گازرسانی به روستاهای شهرستان دلفان با تلاش‌های صورت  گرفته در دولت تدبیر و امید رشد قابل توجهی داشته به طوری که از نظر تعداد روستاهای گازرسانی رشد صددرصدی داشته است.

فرماندار دلفان در همین خصوص گفت: در شهرستان دلفان440 روستا در سه بخش وجود دارد که 214 روستا بالای 20 خانوار هستند.

طولابی افزود: تلاش برای ارائه خدمات به تمام روستاهای بالای 20 خانوار ادامه دارد و برهمین اساس 137 روستا در لیست روستاهای قابلیت گازرسانی قرار داشتند، ولی با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته 83 روستای دیگر به این آمار اضافه شده و هم اکنون 230 روستا دارای شرایط و قابلیت‌های گازدار شدن هستند.

وی عنوان کرد: از سال 80 که عملیات گازرسانی به دلفان آغاز شده، تا سال 92 فقط به 34 روستا گازرسانی شده بود، ولی از سال92 تاکنون بیش از 140 روستا از این نعمت بهره‌مند شده‌اند.

فرماندار دلفان ادامه داد: تاپایان سال جاری 30 روستای دیگر از این نعمت بهره‌مند می‌شوند و 70 روستا هم درقالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی انتخاب پیمانکار شده‌اند که طبق برنامه تا پایان سال96 گازدار می‌شوند.

این مسوول افزود: در مجموع تا پایان دوره چهار ساله دولت تدبیر و امید به تمام روستاهای بالای 20 خانوار یعنی 230 روستا گازرسانی می‌شود.

فرماندار دلفان ادامه داد: به روستاهای بخش خاوه صددرصد گازرسانی شده، ولی با توجه به موقعیت جغرافیایی و صعب‌العبوربودن خیلی از روستاها کار گازرسانی با مشکلاتی مواجه است.

شهرستان دلفان به عنوان یکی از سردترین شهرهای استان لرستان است که با توجه به موقعیت آب و هوایی آن کار گازرسانی به روستاهای آن امری ضروریی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: