بعد از تأیید مشاهده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی استان‌های کشور حالا گزارش‌هایی از وقوع این بیماری در شهرستان سلسله در استان لرستان به مسئولان رسیده است.

کد خبر: ۸۸۷۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۰

به گزارش دلفان امروز؛ کیومرث نورمحمدی در گفت‌ و‌گو با خبرنگار تسنیماظهار داشت:  تعدادی از پرندگان و طیور روستاهای منطقه بسطام تلف شده بودند که پس از اعلام گزارش،  نمونه‌هایی از آن ها برای آزمایش به تهران ارسال شد.

http://media.mehrnews.com/d/2016/12/25/3/2316930.jpg

وی افزود: پس از تایید ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در نمونه‌های ارسال شده، عملیات معدوم‌ سازی طیور روستاهای سراب چنار سفلی و دارماهی منطقه بسطام شهرستان سلسله از صبح امروزآغاز شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی سلسله با بیان اینکه تمام مرغداری‌های این منطقه سنتی هستند و این روستاها نیز در حاشیه رودخانه قرار دارند خاطرنشان کرد: عامل انتقال این ویروس پرندگان مهاجر و آبزی هستند که طیور منطقه نیز به دلیل نزدیکی به رودخانه و کوهستانی بودن منطقه درگیر این بیماری شده‌اند

نورمحمدی عنوان کرد: بهتر است خانواده‌ها برای پیشگیری از ابتلا از روش پختن مرغ و تخم مرغ استفاده کنند چون ویروس این بیماری به گرما حساس است.

رئیس شبکه دامپزشکی سلسله تاکید کرد: جهت پیشگیری از ابتلا از مرغ‌های کشتار شده زیر نظر دامپزشکی استفاده شود و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف نیز از تماس با پرندگان به شدت خودداری کنند.انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: