خطیب نماز جمعه دلفان:

امام جمعه شهرستان دلفان گفت:رژیم پهلوی با تو دهنی که در 19 دی از طرف مردم خورد، حساب کار دستش آمد، زیرا این مسئله باعث ادامه راهپیمایی ها تا سال 57 و حصول پیروزی نهایی، شد.

کد خبر: ۸۸۹۳
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۰

به گزارش دلفان امروز؛ حجت الاسلام هاشمی نژاد خطیب نماز جمعه شهرستان دلفان در ابتدای سخنان خود با تبریک  ولادت امام عسکری (ع) اظهار داشت: این امام همام در طول حیات 29 ساله خود و در دوران شش ساله امامتشان در ترویج دین اسلام و اعتقادات شیعه تلاش های بسیاری کردند.


وی آماده سازی مردم برای غیبت حضرت امام زمان (عج) را از کارهای بزرگ و ارزشمند امام حسن عسکری(ع) در دوران امامت ذکر کرد و افزود: این امام بزرگوار در مجالس و محافل مختلف بحث غیبت حضرت مهدی موعود (عج) را مطرح می کردند.

وی در ادامه به سالروز قیام مردم بصیر قم در سال ۱۳۵۶ اشاره کرد و گفت: در آن زمان روزنامه اطلاعات در مطلبی به امام خمینی(ره) توهین می کند و بعدها در اسنادی معلوم  می شود که این مقاله توسط ساواک تهیه شده بود است.

امام جمعه دلفان ادامه داد: زمانی که مردم و علمای قم متوجه قضیه شدند ،کسب و کار و تحصیل خود را تعطیل کرده و در روز۱۹دی  به خیابانها ریختند. در این ماجرا  تعدادی از مردم بصیر قم به شهادت رسیده و این حضور به موقع آغازی بود بر برای وارد کردن ضربات نهایی به رژیم منحوس پهلوی . رهبر عزیز انقلاب بعد ها از قیام مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ اینگونه به عظمت یاد میکند که " اگر قیام ۱۹ دی نبود معلوم نبود، جریان مبارزات این شکلی که اتفاق افتاد،بیفتد وادامه پیدا کند."

حجت الاسلام هاشمی نژاد تصریح کرد: در بعضی از حادثه ها  اگر عکس العمل مقابلش انجام نشود ، موضوعات و تبعات بعدی را به دنبال خواهد داشت  و در همین ماجرای 19دی رژیم قصد داشت که عکس العمل مردم را امتحان کند ، زیرا  امام  سال ها بود که از ایران فاصله داشت در تبعید به سر می برد.

وی افزود: رژیم پهلوی با تو دهنی که در 19 دی از طرف مردم خورد،حساب کار دستش آمد زیرا این مسئله باعث ادامه راهپیمایی ها تا سال  57 و حصول پیروزی نهایی، شد.وی در ادامه به آغاز دور جدید مجلس آمریکا اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس آمریکا در روز اول کار خود  تا توانستند بر علیه ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لب به توهین گشودندو  شرکت های خارجی که با دولت ایران همکاری و دارند  را تهدید کردند و در راس همه از صهیونیست ها حمایت کردند.

 امام جمعه دلفان خاطر نشان کرد: و دفاع تمام قد آمریکا از رژیم کودک کش و نامشروع اسرائیل و تهدید مکرر ایران ،جدیدترین سندی دشمنی دولتمردان آمریکا با نظام مقدس جمهوری اسلامی ،مردم و دولت ایران است و انشالله که مردم و مسئولین امر با صلابت و عظمت از حقوق مردم ایران، مسلمانان جهان و مظلومان عالم دفاع کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: