محیط بانان جان بر کف محیط زیست لرستان در یک درگیری مسلحانه  توانستند 2 تن از شکارچیان متخلف را دستگر و تحویل مراجع قضایی دهند.

کد خبر: ۸۹۰۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۱

به گزارش دلفان امروز؛ مدیر کل محیط زیست لرستان در تشریح جزئیات این حادثه اظهار کرد: در دو سال گذشته جهت بالا بردن سطح امنیت مناطق حفاظت شده،  گشت های شبانه روزی محیط بانان و از همه مهمتر نصب دوربین های تله ای به صورت مخفی در مناطق حساس حفاظت شده نصب شده است که  بتوانیم این مناطق را برای متخلفان نا امن کنیم.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت:هم اکنون به محض ورود متخلفان به منطقه فوراً نیروهایی اجرایی مطلع می گردند و متخلفان را با مدرک اثبات شده دستگیر می نمایند.

 http://www.safireaflak.ir/media/news/1395/10/19/1483874593.jpg

وی افزود: بر همین اساس شب گذشته نیروهایی اجرایی سفید کوه خرم آباد توسط دوربین های تله ای از ورود شکارچیان به منطقه ای در سفید کوه خرم آباد مطلع می شوند که 4 متخلف مسلح به همراه 3 قبضه اسلحه جنگی و مقادیر قابل توجهی مهمات وارد منطقه شده اند و مبادرت به شکار غیر مجاز شدند و متاسفانه دو راس کل و بز 2 ساله را نیز شکار می کنند.

 مدیر کل محیط زیست لرستان بیان کرد: مامورین درساعت 24 نیمه شب با وجود شرایط بدی آب و هوا که بسیار سرد و پر از برف بود  عازم کوه می شوند و پس از ساعت ها کوهنوردی در ساعت 3 بامداد محل تجمع شکارچیان متخلف را شناسایی می‌کنند.

وی افزود: شکارچیان که در خواب بودند توسط مامورین جان برکف محیط زیست سفید کوه خرم آباد در همان حالت غافلگیر می شوند، اما وقتی کار را تمام شده می بینند جهت رهایی از دست محیط بانان مبادرت به تیر اندازی بی مهبا به مامورین می‌کنند که با لطف خداوند کسی از مامورین آسیبی نمی بیند.

	درگیری مسلحانه محیط بانان و شکارچیان در سفید کوه خرم آباد

فتحی بیرانوند تصریح کرد: در این درگیری محیط بانان شجاع 2 نفر از شکارچیان متخلف را دستگیر می نمایند و 2 نفر دیگر با پای برهنه در آن برف سنگین ارتفاعات سفید کوه خرم آباد متواری می شوند، اما خوشبختانه بوسیله تلفن همراهشان آن دو نفر نیز شناسایی شده اند که و کار دستگیری آنان نیز در حال انجام است.

 مدیر کل محیط زیست لرستان افزود: متاسفانه لاشه 2 راس کل و بز به همراه 3 قبضه اسلحه جنگی ام و مقادیر فشنگ جنگی به همراه آن 2 متخلف  ساعت 10 صبح به همراه محیط بانان از کوه پایین آمدند، که پس از بازجویی اولیه پرونده متخلفین جهت برخورد قانونی به دادگستری خرم آباد تحویل گردیدند.

	درگیری مسلحانه محیط بانان و شکارچیان در سفید کوه خرم آباد

وی اظهار کرد: طبق آخرین مصوبه شکار و صید شورای عالی محیط زیست جریمه شکار کل و بز مبلغ 10میلیون تومان و همچنین حبس 5 سال برای شکارچیان سابقه دار است که از متخلفین اخذ میگردد. ضمن این که  3 اسلحه مذکور (ام یک ) پس ابطال جواز به نفع دولت ضبط میگردد(هر اسلحه ام یک جواز دار مبلغ 30 میلیون تومان است.

منبع:سفیر افلاک

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: