فردی که با جعل عنوان مامور کمیته امداد از سالمندان تحت پوشش در الیگودرز بیش از 110میلیون ریال کلاهبردار نموده  با تلاش ماموران آگاهی شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

کد خبر: ۸۹۵۴
تاریخ انتشار: جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۶

به گزارش دلفان امروز؛ سرهنگ خدارحم ذلقی فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز  گفت : چندین فقره شکايت مبنی بر کلاهبرداری فردی به عنوان مامور کمیته امداد از افراد سالمند  تحت پوشش  این نهاد مطرح شد که این موضوع در دستور کار ماموران انتظامی و پليس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد : ماموران  آگاهی شهرستان با انجام تحقيقات مظنون را  شناسایی ودر یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر نمودند.

عکس،تصویر،فرمانده نیروی انتظامی ،الیگودرز،سرهنگ خدارحم ذلقی

فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز اظهار داشت:پس از بازجویی متهم به بیش از 7 فقره کلاهبرداری اعتراف کردو مالباختگان نیز نامبرده را شناسایی نمودند ،مبلغ کلاهبرداری این فرد بیش از110میلیون ریال می باشد.

 ذلقی با اشاره به اینکه  متهم با تشکیل پرونده جهت سیر تحویل مقامات قضایی شده است بیان کرد :  این فرد پس از شناسایی افراد سالمند تحت پوش کمیته امداد  با موتورسیکلت به درب منزل آنها مراجعه وبا جعل عنوان و معرفی خود به عنوان مامور کميته امداد و با وعده اعطای وام از آنها اخاذی نموده است.

 مدیر کمیته امداد الیگودرز :پیگیری بررسی منابع اطلاعاتی فرد کلاهبردار هستیم

بهروز ماهرو بختیاری، مدیر کمیته امداد الیگودرز در گفت و گو با هیجار   گفت : متاسفانه این فرد با سوء استفاده از سادگی افراد سالمند تحت پوشش کمیته امداد اقدام به کلاهبرداری نموده وحتی در یک مورد فرد سالمند  با حضور در بانک مبلغ  3میلیون و400هزار تومان به این متهم پرداخت نموده است .

وی در پاسخ به سوال خبرنگار که این کلاهبردار چگونه افراد تحت پوشش کمیته امداد شهرستان  را شناسایی نموده است افزود : یکی از مواردی  که کمیته امداد الیگودرز از مسئولین قضایی  خواستار بررسی  می باشد این است که این فرد کلاهبردار از چه منابعی افراد تحت پوشش را شناسایی کرده و یا نحوه دستیابی به اطلاعات این افراد چگونه واز چه روشی بوده است.

بهروز ماهرو بختیاری،عکس،تصویر،مدیر کمیته امداد الیگودرز

ماهرو بختیاری اضافه کرد :کمیته امداد امام خمینی (ره)  تحت هیچ شرایطی ماموران خود را برای  دریافت  مبلغ از افراد تحت پوشش  به درب منازل  آنها نمی فرستد بلکه  این افراد باید به کمیته امداد مراجعه و سپس با دریافت شماره حساب مبالغ  از طریق بانکها واریز  نمایند برای  نمونه جهت خرید مسکن مهر افراد تحت پوشش باید  پول را به حساب تعاونی واریز نمایند.

مدیر کمیته امداد الیگودرز بیان کرد : اگر شخصی  تحت عنوان مامور کمیته امداد به درب منازل مراجعه نمود ومطا لبه مبلغ کرد قطعا این فرد کلاهبردار می باشد و مددجویان حتی نباید اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار دهند.

گزارش :یاسر مومنی- هیجار

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۱۱/۰۹
0
0
این چه جانوری است که به افراد بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد هم رحم نکرده است

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: