سد گاوشمار(معشوره) پس از کش و قوس های متعدد به دفتر وزارت کشور می رود تا با وساطت بابک دین پرست معاون وزیر کشور موانع پیش روی اجرایی شدن آن برداشته شود.

کد خبر: ۸۹۵۵
تاریخ انتشار: جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱

به گزارش دلفان امروز؛ استاندار لرستان شب گذشته در پایان جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان فرصت را مناسب دید تا بار دیگر برای حل مشکل اجرایی شدن سد معشوره(گاوشمار) اقدام کند.

http://media.mehrnews.com/d/2017/01/19/3/2344075.jpg?ts=1484848018261

هوشنگ بازوند در سخنانی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن سد معشوره(گاوشمار) قرار شد یکسری اصلاحات صورت گیرد، اظهار داشت: در این راستا بخش برقابی پروژه حذف شد و میزان حجم ذخیره آب آن نیز کاهش یافت.

وی با بیان اینکه جمع بندی وزارت نیرو این بود که میزان تخصیص آب سد معشوره(گاوشمار) به ۵۰ میلیون مترمکعب کاهش یابد که این موضوع مورد تایید ما نبود، تصریح کرد: در حدود ۱۵ روز پیش در جلسه ای با وزارت نیرو روی حجم ذخیره ۱۰۰ میلیون مترمکعب به توافق رسیدیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه پیشنهاد ما این بود که حجم سد ۱۳۵ میلیون مترمکعب باشد چرا که حجم کمتر از این میزان پاسخگوی نیاز شهرستان کوهدشت نخواهد بود، افزود: هرچه نامه به وزیر کشور می نویسیم ایشان نامه را به معاون عمرانی خود آقای خندان دل می دهد و ایشان نیز نامه را به وزارت نیرو ارجاع می دهد و در این روال کاری مشکل سد معشوره حل نمی شود.

بازوند با بیان اینکه ما دو راه حل را برای سد معشوره پیشنهاد می کنیم، تصریح کرد: سد معشوره(گاوشمار) یا به شورای عالی آب ارجاع داده شود و یا اینکه جلسه ای با حضور آقای دین پرست معاون امور اقتصادی وزارت کشور برگزار شود تا به یک رقم تخصیص آب که مورد نظر استان است دست پیدا کنیم.

نورمحمد فردی بیرانوند فرماندار شهرستان کوهدشت نیز در این رابطه با اشاره به اینکه ۹۰ درصد مردم این شهرستان کشاورز هستند و نیازمند به تخصیص آب هستند، گفت: اجرای سد معشوره یک مطالبه عمومی است و باید هرچه سریع تر در این راستا اقدام شود.

در ادامه بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور نیز با بیان اینکه بررسی موضوع سد معشوره را با کمال میل قبول می کنم و امیدوارم بتوانم در این رابطه کمک کنم، تصریح کرد: مسئولیت تحقق اقتصاد مقاومتی در لرستان به عهده ما است و سد معشوره می تواند در این حوزه موثر باشد و بنابراین پیگیری آن را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: