مدیرکل کمیته امداد لرستان:

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) لرستان گفت: کمیته امداد کشور بر اساس برنامه و قوانین بودجه ای مصوب کرده است که هرساله باید 10 درصد از خانواده های تحت پوشش کاهش یابد.

کد خبر: ۸۹۵۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹

به گزارش دلفان امروز؛  جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد امام (ره) لرستان با رد نگاه سیاسی در طرح پالایش خاطر نشان کرد:شائبه ای در پلدختر به وجود آمد که بلافاصله یک تیم بازرسی از استان به شهرستان آمدند و در یک روز 40پرونده را به صورت میدانی با حضور به درب منازل مددجویان انجام دادند.

http://www.safireaflak.ir/media/news/1395/11/02/1484990055.jpg

محمدی با اشاره به رد این شائبه در پلدختر یادآورشد: وقتی خانواده ای دارای یک منزل مسکونی سه طبقه به نام مادر است و از کمیته امداد تسهیلات و وام مسکن گرفته و خانواده آن هم ازمزایای معافیت توسط کمیته امداد استفاده کرده اند خوب این یعنی شما توانمند شده اید پس اجازه بدید سایر افراد مستحق از خدمات استفاده کنند.

 وی در خصوص طرح پالایش خانواده های تحت پوشش اظهار داشت: کمیته امداد در کشور براساس برنامه و قوانین بودجه ای مصوب هرساله باید 10درصد خانواده های تحت پوشش خود را کاهش دهد .

وی بیان کرد:کمیته امداد لرستان هم بر اساس همین برنامه اقدام به برای اجرای این طرح در مدت زمانی شش ماهه اول و پایان سال کرده است.

 محمدی با اشاره به تشکیل نهاد کمیته امداد پس از 36سال عنوان کرد:در این مدت زمان گذرد خیلی از مددجویان ما فوت کرده ولی اطلاعاتی از آنها ثبت نشده و برخی ها هم از تسهیلات اشتغالزایی وبلاعوض استفاده کرده اند وخودکفا شده اند که نیاز به ساماندهی و قطع مستمری آنها است.

وی با تاکید براینکه بر اساس اجرای طرح پالایش فقط مستمری خانواده ها قطع می شود افزود: ارائه سایر خدمات در زمینه های اشتغال ، مسکن، شهریه دانش آموزی، دانشجویی،درمانی به خانواده ها ادامه خواهد داشت.

 

 کمیته امداد پلدختر ولرستان

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) لرستان با اشاره به مبلغ مستمری53 تا100هزار تومانی خانواده های تحت پوشش گفت:کمیته امداد با توجه به منابع مالی محدودی که در اختیار دارد به زحمت این مبالغ را تهیه می کند و در این طرح مستمری خانواده های توانمند 5نفره با بالا قطع خواهد شد.

محمودی با تاکید براینکه برای اجرای درست طرح تدابیر لازم اندیشیده شده است افزود:حذف مستمری خانواده تحت پوشش بر اساس این طرح منوط به گزارش مددکار کمیته امداد است که در این خصوص هم اگر اشکالی وارد باشد پس از ارائه درخواست مددجو و بررسی در کمیته استانی در صورت صدق ادعای مددجو،این فرد دوباره می تواند ازدریافت مستمری بهره مد شود.

 وی ادامه داد: خانواده مددجو ار کمیته امداد برای گاوداری،زنبور عسل یا شغل بومی دیگر 20میلیون تومان تسهیلات گرفته است و حالا مددکار کمیته امداد پس از بررسی متوجه می شود که این خانواده در ماه می تواند حداقل 500هزار تومان درآمد داشته باشد پس این خانواده توانمند شده ودیگر نیاز به دریافت مستمری ندارد.

 مدیرکل کمیته امداد امام(ره)لرستان با اشاره به اینکه از شهریورماه مرحله دوم پالایش را در استان آغاز کرده ایم عنوان کرد:این طرح از 73هزار خانوار تحت پوشش در ابتدای امسال آغاز کرده ایم که بر اساس این طرح تا کنون حدود 7هزار خانوار حذف مستمری شده اند.

وی گفت:هم اکنون حدود8تا9درصد طرح در استان انجام گرفته و در صورت وجود اعتراضی در این خصوص،موارد بررسی و به مرور زمان پاسخ داده می شود.

 محمدی یادآورشد:مدیران کمیته امداد شهرهای استان را موظف کرده ایم که به صورت ماهانه برنامه پالایش را در دستور کار قرار دهند.

 وی ابراز امیدواری کرد :با اجرای این طرح خانواده های امداد غربالگری شوند و واقعا بتوانیم افراد جدیدی که مستحق هستند را وارد چرخه حمایتی امداد کنیم.

منبع خبر: بیان روز
 


انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: