سومين اورژانس هوايي لرستان در منطقه دلفان آماده ارائه خدمات اورژانس هوايي به هم‌وطنان می‌شود.

کد خبر: ۹۰۸۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۴

به گزارش دلفان امروز؛  رئیس دانشگاه علوم پزشکی با  بهزاد خسروی مشاور راهبردی و برنامه ریزی اورژانس کشور ٬ طی یک نشست مشترک با حضور رئیس و معاون مرکز فوریت های پزشکی استان رایزنی های خود را در خصوص پایگاه های ورزشگاه تختی٬ بام لرستان و افزایش و تکمیل دیگر پایگاه های اوژانس استان لرستان و همچنین آوردن سومین بالگرد اورژانس هوایی در منطقه شمال غرب استان بحث و تبادل نظر نمودند,

 

در اين نشست دكتر خسروي با اشاره به برنامه هاي كلان اورژانس كشور اظهار داشت : در اورژانس كشور برنامه ريزي هايي در سطح استان ها و در برنامه ششم توسعه در سطح كشور صورت گرفته كه مي توان به رسيدن وضع مطلوب و اخذ عوارض از اقداماتي كه بر ارائه خدمات سلامت محور خسارت وارد مي كنند اشاره كرد .

وي گفت اساسنامه اي در اين خصوص تدوين شده است كه اعتبارات اورژانس كشور را تا ۷ هزار ميليارد تومان افزايش مي دهد .

در ادامه اين نشست مشترك دكتر ساكي با بيان اينكه استان لرستان يك استان ويژه است گفت : خدا را شاكريم كه اتفاقات خوبي در اورژانس كشور در حال شكل گيري است و از آنجايي كه ارگان هاي تصميم گير روي اورژانس ها بسيار حساسند لذا انتظار مي رود با كمك اورژانس كشور و رايزني با هوانيروز كرمانشاه سومين اورژانس هوايي لرستان در منطقه دلفان آماده ارائه خدمات اورژانس هوايي به هموطنان عزيز مان شود و اين آمادگي در دانشگاه وجود دارد كه قرارداد آن منعقد شود .

وي گفت: دانشگاه علوم پزشكي استان اين آمادگي را دارد كه با اورژانش كشور بصورت پنجاه ٬ پنجاه نسبت به ساخت و تكميل پايگاه هاي اورژانس تا رسيدن به حد مطلوب اقدام نمايد به طوري كه تا ۴۰ سال بعد در اين خصوص دغدغه اي نداشته باشيم و همه نياز هايمان را يك جا برآوردن نماييم .

دكتر ساكي در پايان سخنانش از ساخت دانشكده اورژانس و تربيت نيروي ماهر براي اورژانس ها خبر داد كه دكتر خسروي بيان داشت : مقدمات اين كار در اورژانس كشور كليد خورده و اين آمادگي وجود دارد كه مجوز آن به دانشگاه هاي علوم پزشكي براي راه اندازي و تاسيس دانشكده اورژانس داده شود.

منبع:دانشگاه علوم پزشکی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
علی مردان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۱۲/۰۳
0
0
سلام ،پیشنهاد میکنم نامه ای از جنس درد و برف به آقای رستمیان؛نماینده ی محترم دلفان و سلسله را که در سایت دیگر منتشر شده هرچند به نقل از این سایت، منتشر کنی. مطمئن باش ارزششو داره.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: