مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: براساس اعلام هواشناسی بارش تند و رگباری باران در مناطق شرقی و شمالی استان از ظهر سه شنبه آغازخواهد شد که احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها دور از انتظار نیست.

کد خبر: ۹۱۹۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۴

به گزارش دلفان امروز؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: براساس اعلام هواشناسی بارش تند و رگباری باران در مناطق شرقی و شمالی استان از ظهر سه شنبه آغازخواهد شد که احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها دور از انتظار نیست.

رضا آریایی افزود: با توجه به افزایش میزان دمای هوا و بارش های تند و رگباری در مدت زمان کوتاه، وقوع تگرگ و جاری شدن سیلاب در استان محتمل است.

به گفته وی برای جلوگیری از بروز هرگونه خسارت ناشی از بارندگی اطلاع رسانی به اعضای شورای مدیریت بحران شهرستانها جهت حفظ آمادگی لازم در دستور کار قرار گرفته است.

بنابر اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان لرستان بدنبال فعالیت سامانه بارشی و تقویت شرایط ناپایدار بر روی جو استان تا ساعاتی از روز چهارشنبه برای اغلب نقاط (بویژه نواحی شمالی و غرب استان) بارش باران ، رعدوبرق و نیز وزش باد نسبتا شدید لحظه ای پیش بینی می شود.


بنا بر این گزارش با توجه به مقدار بارش ها در برخی نقاط آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در تردد جاده ای پیش بینی می شود که این شرایط در روزهای پایانی هفته بصورت پراکنده و رگباری خواهد بود و بکار بردن اقدامات لازم جهت جلوگیری از مخاطرات و کاهش خسارات احتمالی توصیه می شود.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: