کارگران شهرداری نورآباد پس از گذشت بیش از ۶ ماه هنوز حقوق خود را نگرفته‌اند و امروز برای اعتراض به این وضع مقابل شهرداری این شهر اعتصاب کردند.

کد خبر: ۹۲۱۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷

به گزارش دلفان امروز؛ سرما و گرما برای کارگر فرقی ندارد برای کسب روزی حلال و تأمین مخارج خانواده در سرمای زمستان و گرمای تابستان همچنان تلاش می‌کند تا لحظه‌ای شرمنده خانواده نباشد، کارگران شهرداری نورآباد نیز از این قضیه مستثنی نیستند اما باید گفت این کارگران تلاش را دارند ولی پس از گذشت ماه‌ها هنوز حقوقی نگرفته‌اند و خود را شرمنده خانواده می‌دانند.

کارگران شهرداری نورآباد ماه‌ها را یکی پس از دیگری به امید دریافت حقوق سپری کردند اما همچنان خبری از حقوق نیست و باید سفره ماه رمضان را نیز با دستانی خالی پهن کنند.

اعتصاب کارگران شهرداری دلفان برای دریافت حقوق

بیش از شش ماه حقوق معوقه سبب شد تا کارگران شهرداری نورآباد صبح امروز دست از کار بکشند و ساعاتی را در مقابل شهرداری این شهر اعتصاب کنند تا شاید مسئولان حقوق عقب افتاده آنها را پرداخت کند.

یکی از کارگران شهردارینورآباد در گفت‌وگو با خبرنگا ما اظهار داشت: کارگران و حتی کارمندان شهرداری دلفان بیش از شش ماه است که حقوق نگرفته‌اند و وعده مسئولان همیشه در حد یک وعده باقی مانده است.

وی افزود: هیچ درآمد دیگری نداریم، شرمنده خانواده شده‌ایم در این ماه رمضان نیز نان خالی هم برای خوردن پیدا نمی‌شود، به نانوایی‌ها هم بدهکار هستیم و دیگر کسی حاضر نیست به ما نان قرضی هم بدهند.

سفره خالی کارگران شهرداری در ماه رمضان

یکی دیگر از کارگران شهرداری نورآباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: امروز کارگران شهرداری دلفان به دلیل عدم پرداخت حقوق معوقه دست از کار کشیدند و در مقابل شهرداری اعتصاب کردند.

وی با اشاره به اینکه برخی از نیروهای شرکتی شهرداری نورآباد شش ماه حقوق نگرفته‌اند افزود: حقوق معوقه نیروهای فصلی این شهرداری بیشتر است به طوری که این کارگران حدود 10 ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند.

کارگر شهرداری دلفان عنوان کرد: بیش از 250 نیروی شهرداری دلفان اعم از رسمی و غیر رسمی حقوق معوقه دارند و پس از گذشت چندین ماه هنوز اقدامی برای پرداخت آن انجام نگرفته است.

باوری به وعده‌ و وعیدهای شهردار نداریم

وی بیان کرد: امروز شهردار وعده داده است که به زودی حقوق ها پرداخت می‌شود اما دیگر باوری به این وعده‌ها نداریم چون تاکنون وعده و وعید زیادی شنیده‌ایم.

کارگر شهردارینورآباد تصریح کرد: شهردار امروز وعده داده که تا روز شنبه حقوق نیروها پرداخت می‌شود با این وعده کارگران به کار خود بازگشتند اما معلوم نیست این وعده صحت داشته باشد یا نه!

دیگر کارگر شهرداری نورآباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: شش ماه حقوق و عیدی‌ام پرداخت نشده است، متأسفانه شهرداری بدهی‌های زیادی دارد و هنوز حقوقی پرداخت نکرده است.

وی تصریح کرد: شش ماه پول اجازه خانه‌ام عقب افتاده است و از آنجا که توان پرداخت پول آب، برق و گاز را نداشته‌ام همیشه اخطار قطع برایمان می‌آید که هر بار با التماس مانع از قطع آن می‌شویم.

حقوق معوقه و زندگی مشقت بار کارگران

 کارگر شهرداری نورآباد عنوان کرد: زندگی را با مشقت و سختی می‌گذارنیم و هیچ کدام از کارگران چه رسمی و چه  شرکتی از این وضعیت راضی نیست. وقتی  درآمدی نداشته باشی تا قرض‌هایت را پرداخت کنی آبروریزی است.

وی بیان کرد: برخی حتی پول نان هم ندارند، کسی که زباله حمل می‌کند هیچ پشتوانه‌ای ندارد که سراغ این کار آمده است، متأسفانه اگر اعتراض  هم کنیم بدترین کار را به ما می‌دهند، اذیت می‌کنند و اضافه کار را قطع می‌کنند.

انتظار شش ماهه برای دریافت حقوق یک ماه

کارگر شهرداری نورآبادگفت: اگر حداقل حقوق یک یا دو ماه هم پرداخت شود  باز می‌توان پول آن را به زخمی از زندگی زود اما متأسفانه حقوق یک یا دو ماه را هم واریز نمی‌کنند.

وی اظهارداشت: 12 سال از جوانی‌ام را برای این کار گذاشتم، اگر سراغ حرفه‌ای می‌رفتم اکنون پیشرفت کرده بودم و این وضع خیلی خراب را نداشتم.

کارگر شهرداری دلفان افزود: امید داشتم کارم درست شود ولی رسمی هم شوم باز امیدی نداریم دنبال این هستیم به شهر دیگر بروم و از این وضعیت خود را نجات دهم.

علی‌رغم تماس‌های مکرر با ستاری شهرداری دلفان پاسخی دریافت نکردیم امیدواریم مسئولان ارشد استان برای پرداخت مطالبات این کارگران زحمتکش پیگیری لازم را به عمل آورند.

گزارش از سکینه بیرانوند-تسنیم

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: