مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه دلفان :

واقعه فاجعه منا بار دیگر اثبات کرد که شیوخ و اشراف عربستان که بسان مترفین نمی‌توانند عهده‌دار پرده‌داری ظعیم‌ترین میراث بشر یعنی بیت‌الله‌الحرام باشند.

کد خبر: ۹۲۲۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷

به گزارش دلفان امروز؛ حجت الاسلام دکتر صیادی نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه دلفان در یادداشتی  به مناسبت سالگرد فاجعه منا نوشت:واقعه فاجعه منا بار دیگر اثبات کرد که شیوخ و اشراف عربستان که بسان مترفین نمی‌توانند عهده‌دار پرده‌داری ظعیم‌ترین میراث بشر یعنی بیت‌الله‌الحرام باشند.


اداره حج اکبر و سقایت و مهمانداری از حجاج افتخار همه دولت‌ها و حکومت‌های اسلامی بوده است ولیکن فرزندان آل سعود گویا به این خانه فخر می‌فروشند که بالا سر آن برج‌های می‌سازند تا با نمایش زرق و برق خانه گلی و سنگی ابراهیم (ع) را به اشراف اروپایی و آمریکایی شبیه سازند.تغییر تدریجی معماری اسلامی – بلکه تخریب آثار معماری اسلامی و از میان بردن بنا‌ها و خانه‌های تاریخی که قصد پاک کردن اذهان مسلمانان از گذشته آنهاست.

میان خانه شاه عربستان و خانه گلی پیامبر (ص) چه رابطه‌ای وجود دارد؟ پیامبر (ص) چه در عصر مکه و مدینه و اگرچه از خانواده متمول است اما شعار او (الفقر فخری) است، لذا در گرسنگی امت بر شکم خود سنگ می‌بندید و گرسنگی را تحمل می‌کرد و وقتی در مدینه قصد اقامت می‌کند بجای خانواده اشراف که شاه عربستان شب و روز با آن‌ها همدم و همراز است در خانه ابو ایوب بهتر است بگوییم یتیمان ابو ایوب اقامت می‌کند.

چه قیاسی و چه نسبتی بین بنزسواران دربار سعودی و پیامبر خدا (ص) و صحابی و وارثین او وجود دارد که به جرات می‌توانیم بنویسیم بنی امیه اشراف‌زاده با کاخ سبزشان نسبت به آل سعود زندگی نسبتاً فقیرانه‌ای داشتند!

اینک ابوجهل‌های حاکم بر مکه می‌کوشند تا خون کسانی که با سوء تدبیر آنان جان خود را از دست داده‌اند که مصداق مهاجرا االی الله بوده اند را نادیده بگیرند.

این واقعه و وقایع متعدد دیگر نشان می‌دهد که به جای اداره مکه توسط دربار سعودی باید شورایی از کشورهای اسلامی تشکیل و حفظ و حراست بقاع متبرکه و آثار تاریخی مسلمانان و اداره حج را برعهده گیرد.

به همه خانواده‌ها و درگذشتگان حجاج همه کشورهای اسلامی مجددا تسلیت  می‌فرسیتم و آرزوی عدم بروز حادثه های مشابه برای حجاج ایرانی که امسال در این فریضه الهی شرکت دارندمسالت می نماییم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: