اجتماع عظيم بسيجيان دلفانی در روز پنجم آذر به مناسبت سالروز تشكيل بسيج مستضعفان به فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد.

کد خبر: ۹۲۴۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹

اجتماع بزرگ بسیجیان با حضور گردانهای نمونه بسیج در رده های مختلف ادارات، پایگاههای مقاومت و اقشار مختلف امروز در مصلی نمازجمعه شهر نورآباد برگزار شد.

بسیجیان دلفانی در این شکوه حضور، آمادگی خود را برای دفاع و پشتیبانی از آرمان‌های انقلاب ،حریم ولایت و حرم ائمه (ع) به نمایش گذاشتند و بار دیگر نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و داعش اعلام کردند.

 آنها با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسراییل ، مرگ بر آل سعود ، لبیک یا زینب ، لبیک یا خامنه ای بر تقویت هر چه بیشتر جبهه مقاومت اسلامی و ضرورت مقابله با آمریکای جهان خوار تاکید کردند.

 این مراسم حماسی با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ،نماینده مردم دلفان و سلسله و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دلفاندر این مراسم با قرائت پیامی به بمناسبت پنج آذر روز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار داشت:

 

” پنجم آذر” یادآور تشکیل مردمی ترین نهاد ارزشی برخاسته از بطن جامعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی است. نهادی که به عنوان الطاف خفیه الهی و ثمره ی شیرین انقلاب اسلامی، با درایت و هوشیاری امام بسیجیان شکل خواهدگرفت و متاثر از اندیشه های تابناک و نورانی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به رشد و بالندگی و کمال رسید و در سرنوشت ساز ترین صحنه های تاریخ پرحماسه انقلاب اسلامی، نقشی کارآمد و تأثیرگذار را ایفا نمود.

 

 هفته مبارک و فرخنده بسیج، فرصت مغتنمی است جهت تجدید پیمان با آرمان های بلند حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) و بیعتی دوباره با مقام معظم رهبری است که نوای دلنشین و عاشقانه اش را با گوش جان شنیدیم.

 بی شک با تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام (رحمه الله علیه) در این سیر تاریخی، آنانکه با تاسی از فرهنگ مترقّی عاشورای حسینی، سینه ها را در برابر دشمنان و فریب خوردگان آماج تیرهای بلا می نماید و لحظه ای در این اطاعت متفکرانه درنگ نمی کنند، توده عظیم و میلیونی بسیج هستند که جان دادن در راه ولایت و اسلام را نهایت آمال و آرزوی خود می دانند و با عبرت گرفتن از تاریخ عاشورا، از اصل و ریشه اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و اله) جانانه دفاع می نمایند.

 

 در مقام و منزلت بسیج و بسیجیان همین بس که مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «… اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم باید بگوییم: بسیج عبارت است از مجموعه‌ای که در آن پاکترین انسان‌ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملّت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند …

 ” بسیجی ” از جمله واژه‌هایی است که به لطف انفاس قدسی امام خمینی (رحمه الله علیه) تنها در لغتنامه و دایره‌المعارف انقلاب اسلامی یافت می‌شود. شناخت بسیجی در وضعیت کنونی و آینده از ضروریات بزرگی است که در سرنوشت سامان دادن به کشور، ترویج اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و اله) و تداوم راه مقدس انقلاب و امام راحل (سلام‌الله علیه) نقش تعیین کننده دارد.

 

 این روز بزرگ را به تمامی آنانی که به دلیل نخواستن و نداشتن تعلّقات دنیوی، روئین تن گردیدند و بر گلدسته های بلند عشق، ایثار و یکتا پرستی شعر شهادت، صبوری، انسان دوستی، ولایت مداری و وطن پرستی سر دادند تبریک گفته، امید است این مجموعه ارزشمند همانگونه که در این سرزمین کهن همواره منادی و مروّج اسلام بوده و به مردم و میهن عشق می ورزد، در تمامی عرصه ها سرمشقی گردد تا فراتر از مرزهای این سرزمین، فرهنگ بسیجی را جهانی ساخته و بر فرهنگ انحرافی خشونت طلبان و افراطیون که متأسفانه در عرصه جهانی به نام اسلام، رفتارهای غیر اسلامی و انسانی در پیش می گیرند، خط بطلان بکشد.

 

 مناسبت پنجم آذر، سالروز تأسیس بسیج، فرصتی است برای معرفی بیشتر بسیج و بیان ضرورت ها و مسئولیت های بسیجیان در اقشار مختلف؛ از این رو ناحیه مقاومت بسیج دلفان ضمن گرامی داشت این ایام و یاد و خاطره ی شهدای گرانقدر بسیجی از حضور  کلیه مردم همیشه در صحنه، بالاخص بسیجیان عزیز در این مراسم گردهمایی بزرگ تقدیر و تشکر بعمل می آورد.

 امید است این حرکت صادقانه مبنای حرکات جدیدی در اجرایی شدن دیگر فرامین مقام عظمای ولایت در کلیه سطوح نظام اسلامی باشد.

 

انتهای پیام/  

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: