همزمان با روز زلزله و ایمنی در مدارس سرار کشور مانور سراسری زلزله و ایمنی در مجتمع آموزشی حضرت خدیجه کبری(س)شهر نورآباد با حضور جمعی از مسئولین شهرستان دلفان برگزار شد.

کد خبر: ۹۲۵۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۶

به گزارش دلفان امروز؛ همزمان با روز زلزله و ایمنی در مدارس سرار کشور مانور سراسری زلزله و ایمنی در مجتمع آموزشی حضرت خدیجه کبری(س)شهر نورآباد با حضور جمعی از مسئولین شهرستان دلفان برگزار شد.

جعفر طولابی فرماندار دلفان در حاشیه این برنامه اظهار داشت: با توجه به خطر بالای زلزله در کشور و اهمیت ارتقا آمادگی مردم و دانش آموزان برای مواجهه با اثرات زلزله همه‌ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در مدارس کشور برگزار می شود.

وی افزود: امسال این مانور با شعار محوری ”مدرسه ایمن- جامعه تاب آور" و با مشارکت آموزش‌وپرورش، هلال‌احمر، آتش‌نشانی، شهرداری، اورژانس، شبکه بهداشت، بنیاد مسکن، نیروی انتظامی، سپاه ، بسیج و سایر دستگاه‌های مرتبط بارویکرد محله محور با صدا درآمدن زنگ زلزله به‌صورت نمادین در مجتمع آموزشی حضرت خدیجه کبری(س) اجرا شد.

وی گفت:در مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس امسال علاوه بر دانش آموزان، مسئولان مدارس، والدین دانش آموزان و سایر مردم محلات نیز آموزش‌های لازم در مورد مقابله با حوادث احتمالی را فراگرفته و در برنامه مانور زلزله و ایمنی مشارکت داده شدند.

وی عنوان کرد: این مانور باهدف آشنایی دانش آموزان با زلزله و خطرات آن، کاهش خسارات ناشی از زلزله ، ایجاد و ارتقای مهارت‌های فردی و جمعی دانش‌آموزان و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله برگزار می‌شود.

طولابی بابیان اینکه در بحث بازرسی از ساختمان‌های فرسوده مدارس درجه ایمنی مشخص می‌شود، تصریح کرد:گروه‌بندی ساختمان‌ها و اینکه در چه سطحی قرارگرفته‌اند، انجام و با آمادگی متولیان برای مقابله با حوادث آماده می‌شوند.

این گزارش حاکی است: پس از زنگ زلزله فرضی دانش‌آموزان با حفظ روحیه و آرامش خود دبیرستان را تخلیه و کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر به عنوان نخستین گروه امدادرسان در منطقه و با استفاده از وسائل اولیه در دسترس از جمله صندلی اقدام به انتقال مجروحان و حادثه‌دیدگان کردنددر این مرحله مجروحان و حادثه‌دیدگان به مناطق امن محوطه مدرسه منتقل و از محل خطر دور شدند.

 پس از عملیات، کانون دانش‌آموزی سایر گروه‌ها و نیروهای ارزیاب و جستجوگر با دوربین و وسایل مربوطه وارد منطقه شده و به تجسس مجروحان و افرادی که زیر آوار مانده بودند، پرداختند.

 در ادامه این مانور سایر گروه‌های درمانی و تجسسی وارد منطقه شده و عملیات نجات را انجام دادند که شامل خارج کردن مصدومان و کشته شدگان از زیر آوار زلزله بود.


 

انتهای پیام/  

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: