رئیس اداره محیط زیست دلفان خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان از دستگیری یک نفر متخلف شروع به شکار غیر مجاز و کشف یک قبضه اسلحه شکاری از وی در منطقه شکار و  صید ممنوع چهار شاخ و رها سازی یک بطانه سنجاب در جنگلهای بلوط  خبر داد.

کد خبر: ۹۲۵۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۹

به گزارش دلفان امروز؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان از دستگیری یک نفر متخلف شروع به شکار غیر مجاز و کشف یک قبضه اسلحه شکاری از وی  در منطقه شکار و  صید ممنوع چهار شاخ خبر داد.

قاسم دلفانی گفت: نیرو های یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان در حین گشت و کنترل در منطقه شکار و صید ممنوع جهار شاخ، جهت جلوگیری از تخلفات زیست محیطی به یک نفر متخلف برخورد نموده که پس از تعقیب و گریز، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این اداره موفق به دستگیری این متخلف شده و یک قبضه اسلحه شکاری  و 9 عدد فشنگ از وی کشف و ضبط کردند.وی افزود: پرونده این متخلفین پس ازبازجویی مقدماتی جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و ادوات کشف شده از آنها تا صدور رای قطعی به صورت امانی زیر نظر سازمان نگهداری می شود.  

دلفانی با اعلام اینکه  نیروهای یگان حفاظت محیط زیست بطور شبانه روزی در سطح حوزه استحفاظی این شهرستان حضور داشته و با متخلفین زیست محیطی برخورد می کنند. از کلیه دوست داران محیط زیست تقاضا نمود هر گونه تخلف زیست محیطی را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

 

رها سازی یک بطانه سنجاب در جنگلهای بلوط دلفان

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان دلفان گفت: بک بطانه سنجاب که توسط دوست داران حیات وحش به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان تحویل داده شده بود، پس از تیمار اولیه، توسط نیرو های یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در جنگل های بلوط جنوب شهرستان که از زیستگاه های طبیعی این حیوان به شمار می رود رهاسازی شد.


دلفانی ضمن تشکر از این دوست دار محیط زیست، خرید و فروش  این جانور  به عنوان حیوان خانگی را از عوامل تهدید این گونه بر شمرد و اظهار امیدواری کرد با افزایش فرهنگ عمومی حفظ تنوع زیستی ارزشمند کشورمان در زیستگاههای طبیعی درحفاظت و صیانت از گونه های ارزشمند جانوری کشور موفق باشم.

شایان ذکر است که جنگل های بلوط لرستان، زیستگاه مناسبی برای زندگی و زادآوری این گونه ی جانوری منحصربه فرد است. 

 

انتهای پیام/  

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: