فرماندار دلفان مطرح کرد:

فرماندار دلفان گفت:در این شهرستان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد طرح‌های مختلفی در سطح روستاها تهیه شده اما مهمترین موانع و مشکلات موضوع دریافت تسهیلات است.

کد خبر: ۹۳۰۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۴

به گزارش دلفان امروز؛ جعفر طولابی صبح امروز در جلسه توسعه روستایی لرستان که با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد،بیان کرد: روستاها در بحث تولید و اقتصاد کشور جایگاه ویژه‌ای دارند و تسهیلات پیش بینی شده برای این حوزه گاهی اوقات دارای موانعی است.

وی افزود: در طرح‌های توسعه‌ای باید متناسب با پتانسیل هر منطقه عمل کرد.

فرماندار دلفان عنوان کرد: در سطح مناطق روستایی باید بحث آموزش و ارتقا سطح فرهنگ در دستور کار قرار گیرد تا بتوان شاهد افزایش مشارکت مردمی بود.

طولابی در ادامه با اشاره به لزوم الگوسازی در طرح‌های اقتصادی، افزود: معرفی طرح‌های موفق در حوزه روستایی می‌تواند زمینه را برای توسعه بیش از پیش روستاها مهیا کند و لذا باید به دنبال ایجاد تشکل‌های روستایی همچون صندوق خرد روستایی باشیم.

وی عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود در سطح روستاها شورای توسعه روستایی را با مشارکت روستاییان و حمایت دولت تشکیل شود.

فرماندار دلفان بیان کرد: در سطح بانک‌ها با موانع و مشکلات متعددی مواجه هستیم و باید تسهیل‌گری لازم در این زمینه انجام شود.

طولابی عنوان کرد: در شهرستان دلفان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد طرح‌های مختلفی در سطح روستاها تهیه شده اما مهمترین موانع و مشکلات موضوع دریافت تسهیلات است.

این مسئول بیان کرد: دلفان به عنوان پایلوت اجتماعی در سطح کشور انتخاب شده و تقاضا می‌شود که این شهرستان در حوزه توسعه زیرساختی و زیربنایی به صورت پررنگ دیده شود.

 

منبع:فارس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: