معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: طرح ملی دادرس در ۲۳۱ مدرسه سطح لرستان برگزار شد.

کد خبر: ۹۳۴۳
تاریخ انتشار: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶

به گزارش دلفان امروز؛ حمید جمشیدی اظهار کرد: طرح دادرس که با هدف آمادگی دانش آموزان برای شرایط سخت برگزار می شود طی سالجاری برای ششمین سال متوالی در سطح مدارس لرستان برگزار شد.

طرح دادرس در ۲۳۱ مدرسه لرستان برگزار شد

 

وی بیان کرد: در سال جاری 9هزار و 828 دانش آموز آموزش های کمک های اولیه را در قالب طرح دادرس که توسط جمعیت هلال احمر استان و با همکاری آموزش و پرورش برگزار می شود سپری کردند.

جمشیدی بیان کرد: در طرح دادرس دانش آموزان پایه هشتم که از قبل ساماندهی می شوند در کلاس کمک های اولیه حضور می یابند تا آموزش های پناهگیری و خروج ایمن- ارزیابی و کنترل علائم حیاتی- احیای قلبی ریوی- خونریزی- پانسمان و بانداژ شکستگی ها و آتل بندی و حمل مصدوم اطفای حریق و نحوه اسکان اضطراری را فرا می‌گیرند.

معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر لرستان تصریح کرد: از دیگر مراحل طرح دادرس برگزاری المپیاد در سطح شهرستانی استانی و کشوری است که هم اکنون در بیشتر شهرهای استان مرحله شهرستانی آن انجام شده و در ابتدای سال آینده مرحله استانی آن نیز برگزار می‌شود و تیم منتخب استان به المپیاد کشوری آماده اعزام می‌شود.

وی افزود: تلاش می شود در هر دوره کلاس های بازآموزی برای دانش آموزان منتخب برگزار شود تا بتوانیم سطح کمی و کیفی المپیادها را نیز افزایش دهیم.

جمشیدی گفت: طرح دادرس با تفاهم نامه صورت گرفته بین جمعیت هلال احمر کشور و وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود که امیدواریم والدین نیز در بحث فراگیری آموزش کمک های اولیه برای دانش آموزان شان همکاری لازم را با مدارس و جمعیت هلال احمر در ادامه مراحل و سال های آتی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: